Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi
Dobrodošli na forum Maleni ljudi, forum o najvećem čudu sveta-detetu..Registrujte se i uživajte sa nama..ćaskajmo o različitim temama..potrebno je samo da se registrujete...nakon toga se ulogujete i sa nama ste...
Zadnje teme
» Kaladont...
Psihološka priprema Icon_minitimePet Avg 02, 2013 3:26 pm od čupe

» Kako smo se upoznali..
Psihološka priprema Icon_minitimeSub Jun 11, 2011 12:43 am od Mirka

» Bla, bla:)
Psihološka priprema Icon_minitimePon Mar 28, 2011 3:12 pm od blanka

» Moje misljenje o forumasicama
Psihološka priprema Icon_minitimePet Mar 25, 2011 9:43 pm od blanka

» Oceni smajlijem osobu iznad :)
Psihološka priprema Icon_minitimePet Mar 25, 2011 9:41 pm od blanka

» Roditeljski dodatak
Psihološka priprema Icon_minitimeČet Mar 24, 2011 10:11 am od Sanjiva

» Slike lepog cveća
Psihološka priprema Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 10:54 pm od Sanjiva

» Vežbe za jednostavniji porođaj
Psihološka priprema Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 5:03 pm od Sanjiva

» Crtani filmovi
Psihološka priprema Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 12:26 pm od Sanjiva

Naj bolji poslanici
Clara82
Psihološka priprema I_vote_lcapPsihološka priprema Pink-s10Psihološka priprema I_vote_rcap 
Sanjiva
Psihološka priprema I_vote_lcapPsihološka priprema Pink-s10Psihološka priprema I_vote_rcap 
blanka
Psihološka priprema I_vote_lcapPsihološka priprema Pink-s10Psihološka priprema I_vote_rcap 
Zak
Psihološka priprema I_vote_lcapPsihološka priprema Pink-s10Psihološka priprema I_vote_rcap 
MamaLeki
Psihološka priprema I_vote_lcapPsihološka priprema Pink-s10Psihološka priprema I_vote_rcap 
Milena
Psihološka priprema I_vote_lcapPsihološka priprema Pink-s10Psihološka priprema I_vote_rcap 
Mama 3
Psihološka priprema I_vote_lcapPsihološka priprema Pink-s10Psihološka priprema I_vote_rcap 
Mirka
Psihološka priprema I_vote_lcapPsihološka priprema Pink-s10Psihološka priprema I_vote_rcap 
BoMbica
Psihološka priprema I_vote_lcapPsihološka priprema Pink-s10Psihološka priprema I_vote_rcap 
NINA
Psihološka priprema I_vote_lcapPsihološka priprema Pink-s10Psihološka priprema I_vote_rcap 

 

 Psihološka priprema

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Milena

Milena


Rak Broj poruka : 141
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Psihološka priprema Empty
PočaljiNaslov: Psihološka priprema   Psihološka priprema Icon_minitimeSre Feb 02, 2011 12:37 am

Na emotivnom planu tokom trudnoće javljaju se drastične promene koje se javljaju kod svih žena i sasvim su normalne. Najbolji način da se pripremite za takve promene je da se upoznate sa njima, da se posavetujete sa vašim ginekologom, a takođe i da uključite vašeg partnera u to.

Hormonske promene – određeni hormoni se u većoj meri luče što kao posledicu ima česte i nagle promene raspoloženja od nezadovoljstva do ushićenja. Nesigurnost i preterana osetljivost su takođe karakteristični za trudnoću. Takve promene su normalne i nemojte se loše osećati zbog toga. Važno je da ih vaš partner i vi kao takve prihvatite i da se radujete onim trenucima kada ćete biti zadovoljni i srećni u svojoj koži.

Promena fizičkog izgleda – mnoge žene izgube samopuzdanje misleći da su debele, ružne, nepoželjne. Ono što morate da shvatite da je trudnoća vrhunac ženskog života. Vi stvarate život i morate da budete ponosni na sebe i na svoju plodnost. Budite zadovoljni u takvoj ulozi.

Zabrinutost oko bebe – postavljaju se stalno pitanja: Da li će se beba roditi zdrava? Da li će nešto poći naopačke? Zabrinutost prouzrokuje nervozu i pesimizam, nesigurnost. Najbolji način da se bilo kakve sumnje odagnu je da redovno odlazite kod ginekologa i pitate sve što vas zabrinjava.

Ulazak u nepoznato – trudnoća vas uvodi u potpuno drugačiji način života. Važno je da prihvatite da će ubrzo vaša budućnost uključiti još jedno novo ljudsko biće koje sa sobom nosi nove odgovornosti ali i novi oblik sreće. Sve aspekte takvog života predvidite i upoznajte, između ostalog trudnoća je idealan period da se naprave temeljni planovi za tako nešto.
Nazad na vrh Ići dole
Zak

Zak


Lav Broj poruka : 216
Datum upisa : 03.02.2011
Godina : 34
Lokacija : Francuska

Psihološka priprema Empty
PočaljiNaslov: Re: Psihološka priprema   Psihološka priprema Icon_minitimePet Feb 04, 2011 12:31 am

Od sva četiri gore navedenih sve me je snašlo! Vala baš sve! I promena raspoloženja, i misao da sam debela a u sledećem pogledu postajem sebi sasvim zadovoljavajuća, i pitanja koja su mi se motala po glavi DA LI JE MOJA BEBA ZDRAVA itd itd a pogotovo strah od nepoznatog. Čak i strah da neću možda biti dobra majka mada u dubini duše je svaka majka dobra ako ume na pravi način da pruži dovoljno ljubavi svom detetu. MOj savet trudnicama za psihološku pripremu - samo što više razgovarati o nedoumicama i poverenje u sebe, vera da je Bog dao baš tebi šansu da se pokažeš na pravi i jedini nesebični način - kao majka.
Nazad na vrh Ići dole
Clara82

Clara82


Vaga Broj poruka : 516
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 41
Lokacija : Jagodina

Psihološka priprema Empty
PočaljiNaslov: Re: Psihološka priprema   Psihološka priprema Icon_minitimePet Feb 04, 2011 12:47 am

Mene je u nekim dozama snašlo sve ovo, ali mi je nekako trudnoća brzo prošla..
Nazad na vrh Ići dole
Zak

Zak


Lav Broj poruka : 216
Datum upisa : 03.02.2011
Godina : 34
Lokacija : Francuska

Psihološka priprema Empty
PočaljiNaslov: Re: Psihološka priprema   Psihološka priprema Icon_minitimeSub Feb 05, 2011 11:41 am

Sve to čas prodje kad na kraju svega ugledaš svog bepca!
Nazad na vrh Ići dole
Clara82

Clara82


Vaga Broj poruka : 516
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 41
Lokacija : Jagodina

Psihološka priprema Empty
PočaljiNaslov: Re: Psihološka priprema   Psihološka priprema Icon_minitimeNed Feb 13, 2011 1:49 pm

Da..dosta se razlikuje prva od druge trudnoća..nekako u prvoj ti je uzbudjenje veće, a sa drugom ti je ono kao sve poznatije..u prvoj trudnoći sam gomilu literature pročitala, tako da sam se psihički spremila hehe, a u drugoj ništa nisam ni stigla, oko deteta sve i tako prodje trudnoća hehe
Nazad na vrh Ići dole
blanka

blanka


Bik Broj poruka : 386
Datum upisa : 01.02.2011
Godina : 37
Lokacija : Novi Sad

Psihološka priprema Empty
PočaljiNaslov: Re: Psihološka priprema   Psihološka priprema Icon_minitimeNed Feb 13, 2011 2:00 pm

Joj imala bi ja svasta ovde da kazem, ja sam toliko toga procitala, i samo se jos vise uplasila i zabrinula, ali dobro, ja sam se vodila onom bolje da znam sveo tome pa bilo i lose nego da ne znam nista Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sanjiva

Sanjiva


Strelac Broj poruka : 391
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Psihološka priprema Empty
PočaljiNaslov: Re: Psihološka priprema   Psihološka priprema Icon_minitimeNed Feb 13, 2011 2:02 pm

blanka ::
Joj imala bi ja svasta ovde da kazem, ja sam toliko toga procitala, i samo se jos vise uplasila i zabrinula, ali dobro, ja sam se vodila onom bolje da znam sveo tome pa bilo i lose nego da ne znam nista Smile

A ja kontra, ono sto ne znam ne moze da me zabrine Smile
Nazad na vrh Ići dole
blanka

blanka


Bik Broj poruka : 386
Datum upisa : 01.02.2011
Godina : 37
Lokacija : Novi Sad

Psihološka priprema Empty
PočaljiNaslov: Re: Psihološka priprema   Psihološka priprema Icon_minitimeNed Feb 13, 2011 2:05 pm

Hihihihih morala sam ja sve da znam pa posle nisam mogla ni spavati od muke, ali eto sad znam sta me ceka. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Psihološka priprema Empty
PočaljiNaslov: Re: Psihološka priprema   Psihološka priprema Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Psihološka priprema
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Fizička priprema

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: U iščekivanju... :: Priprema za trudnoću-
Skoči na: