Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi
Dobrodošli na forum Maleni ljudi, forum o najvećem čudu sveta-detetu..Registrujte se i uživajte sa nama..ćaskajmo o različitim temama..potrebno je samo da se registrujete...nakon toga se ulogujete i sa nama ste...
Zadnje teme
» Kaladont...
Fizička priprema Icon_minitimePet Avg 02, 2013 3:26 pm od čupe

» Kako smo se upoznali..
Fizička priprema Icon_minitimeSub Jun 11, 2011 12:43 am od Mirka

» Bla, bla:)
Fizička priprema Icon_minitimePon Mar 28, 2011 3:12 pm od blanka

» Moje misljenje o forumasicama
Fizička priprema Icon_minitimePet Mar 25, 2011 9:43 pm od blanka

» Oceni smajlijem osobu iznad :)
Fizička priprema Icon_minitimePet Mar 25, 2011 9:41 pm od blanka

» Roditeljski dodatak
Fizička priprema Icon_minitimeČet Mar 24, 2011 10:11 am od Sanjiva

» Slike lepog cveća
Fizička priprema Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 10:54 pm od Sanjiva

» Vežbe za jednostavniji porođaj
Fizička priprema Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 5:03 pm od Sanjiva

» Crtani filmovi
Fizička priprema Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 12:26 pm od Sanjiva

Naj bolji poslanici
Clara82
Fizička priprema I_vote_lcapFizička priprema Pink-s10Fizička priprema I_vote_rcap 
Sanjiva
Fizička priprema I_vote_lcapFizička priprema Pink-s10Fizička priprema I_vote_rcap 
blanka
Fizička priprema I_vote_lcapFizička priprema Pink-s10Fizička priprema I_vote_rcap 
Zak
Fizička priprema I_vote_lcapFizička priprema Pink-s10Fizička priprema I_vote_rcap 
MamaLeki
Fizička priprema I_vote_lcapFizička priprema Pink-s10Fizička priprema I_vote_rcap 
Milena
Fizička priprema I_vote_lcapFizička priprema Pink-s10Fizička priprema I_vote_rcap 
Mama 3
Fizička priprema I_vote_lcapFizička priprema Pink-s10Fizička priprema I_vote_rcap 
Mirka
Fizička priprema I_vote_lcapFizička priprema Pink-s10Fizička priprema I_vote_rcap 
BoMbica
Fizička priprema I_vote_lcapFizička priprema Pink-s10Fizička priprema I_vote_rcap 
NINA
Fizička priprema I_vote_lcapFizička priprema Pink-s10Fizička priprema I_vote_rcap 

 

 Fizička priprema

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Milena

Milena


Rak Broj poruka : 141
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Fizička priprema Empty
PočaljiNaslov: Fizička priprema   Fizička priprema Icon_minitimeSre Feb 02, 2011 12:39 am

Bavljenje fizičkim aktivnostima nije važan faktor samo za trudnoću i porođaj već i za celokupno vaše zdravlje. Odvojite deo svog vremena da biste održavali kondiciju i da biste doveli sebe u dobru formu. Preporučuje se bavljenje lakšim oblicima fizičkih aktivnosti i tokom trudnoće , sve u cilju što bezbrižnije trudnoće i lakšeg porođaja.


Vežbe tokom trudnoće
Vrlo je važno da se tokom trudnoće ne prestaje sa fizičkim aktivnostima kojim ste se bavili ranije. Izdovjite do 30 min dnevno na vežbe.

Dobri efekti vežbanja tokom trudnoće su mnogobrojni:
• Umanjeje se rizik trudničkog dijabetesa
• Veća izdržljivost
• Umanjuje neprijatnosti trudnoće
• Popravlja stav i oblik tela
• Manje umora
• Smanjen rizik od carskog reza
• Brži oporavak od porođaja

Ono što je bitno je da se ne bavite nikakvim fizičkim aktivnostima gde možete da se povredite, da padnete kao što je : tenis, košarka, odbojka, jahanje i druge aktivnosti.

Pre nego što počnete da se bavite bilo kakvim vežbama tokom trudnoće konsultujte svog doktora.
Nazad na vrh Ići dole
Zak

Zak


Lav Broj poruka : 216
Datum upisa : 03.02.2011
Godina : 34
Lokacija : Francuska

Fizička priprema Empty
PočaljiNaslov: Re: Fizička priprema   Fizička priprema Icon_minitimePet Feb 04, 2011 12:26 am

Pratila sam poseban program yoga vežbi na Youtubu i isterala sam trudnoću sasvim zadovoljna svojim telom. Tek se u devetom mesecu pojavio koji kilogram više ali smatram da sam sa prethnodna osam prošla test tolerancije na ishranu! Hahahah, ohrabrujem sebe da tako nastavi i sa drugom trudnoćom. pozz
Nazad na vrh Ići dole
Sanjiva

Sanjiva


Strelac Broj poruka : 391
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Fizička priprema Empty
PočaljiNaslov: Re: Fizička priprema   Fizička priprema Icon_minitimePet Feb 04, 2011 12:31 am

Nisam isla ni na kakve vezbe za trudnice, a nisam se puno ni gojila. Jednostavno takav mi je organizam, brzo sam se vratila na staru kilazu. Mada, uvek moze koji kilogram manje Smile
Nazad na vrh Ići dole
MamaLeki

MamaLeki


Broj poruka : 179
Datum upisa : 02.02.2011

Fizička priprema Empty
PočaljiNaslov: Re: Fizička priprema   Fizička priprema Icon_minitimePon Feb 07, 2011 8:05 pm

Po prirodi sam mršava, tako da nisam se nešto posebno fizički pripremala za trudnoću, prestala sam sa pušenjem, eto to jedino.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Fizička priprema Empty
PočaljiNaslov: Re: Fizička priprema   Fizička priprema Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Fizička priprema
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Psihološka priprema

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: U iščekivanju... :: Priprema za trudnoću-
Skoči na: