Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PrijemPortalTražiRegistruj sePristupi
Dobrodošli na forum Maleni ljudi, forum o najvećem čudu sveta-detetu..Registrujte se i uživajte sa nama..ćaskajmo o različitim temama..potrebno je samo da se registrujete...nakon toga se ulogujete i sa nama ste...
Zadnje teme
» Kaladont...
Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitimePet Avg 02, 2013 3:26 pm od čupe

» Kako smo se upoznali..
Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitimeSub Jun 11, 2011 12:43 am od Mirka

» Bla, bla:)
Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitimePon Mar 28, 2011 3:12 pm od blanka

» Moje misljenje o forumasicama
Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitimePet Mar 25, 2011 9:43 pm od blanka

» Oceni smajlijem osobu iznad :)
Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitimePet Mar 25, 2011 9:41 pm od blanka

» Roditeljski dodatak
Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitimeČet Mar 24, 2011 10:11 am od Sanjiva

» Slike lepog cveća
Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 10:54 pm od Sanjiva

» Vežbe za jednostavniji porođaj
Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 5:03 pm od Sanjiva

» Crtani filmovi
Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 12:26 pm od Sanjiva

Naj bolji poslanici
Clara82
Vežbe za jednostavniji porođaj I_vote_lcapVežbe za jednostavniji porođaj Pink-s10Vežbe za jednostavniji porođaj I_vote_rcap 
Sanjiva
Vežbe za jednostavniji porođaj I_vote_lcapVežbe za jednostavniji porođaj Pink-s10Vežbe za jednostavniji porođaj I_vote_rcap 
blanka
Zak
MamaLeki
Milena
Mama 3
Mirka
BoMbica
NINA

Vežbe za jednostavniji porođaj

Ići dole 
AutorPoruka
Milena

Milena

Rak Broj poruka : 141
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 33

Vežbe za jednostavniji porođaj Empty
PočaljiNaslov: Vežbe za jednostavniji porođaj   Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitimeČet Feb 03, 2011 1:45 pm

Trudnice treba da počnu da se pripremaju za porođaj posle 28. nedelje trudnoće. Za buduće majke najvažnije je da vežbama ojačaju mišiće karlice, donjeg dela leđa i da povećaju pokretljivost kičmenog stuba. Dr Predrag Mugoša, specijalisita fizikalne medicine, rehabilitacije i akupresurolog, predlaže nekoliko vežbi koje će vam porođaj učiniti lakšim i pomoći vam da se oslobodite telesne i nervne napetosti.

*BOLJA CIRKULACIJA NOGU
Lezite na bok i ispod jedne noge stavite jastučić. Noga mora da bude opuštena. U ovom položaju ostanite nekoliko minuta, pa zatim sklonite jastučić. Vežbu ponovite nekoliko puta.

*POVEĆAJTE POKRETLJIVOST LEĐA
Iz ležećeg položaja polako podignite gornji deo tela oslanjajući se na šake. Noge moraju da ostanu u istom položaju, priljubljene za podlogu. Trudite se da ih ne pomerate. Vežbu uradite pet puta na jednoj i drugoj strani tela.

*OJAČAJTE BUTINE I POTKOLENICE
Dok ležite na boku istovremeno podižite desnu ruku i desnu nogu trudeći se da ih ne savijate. Vežbu ponovite pet puta, a onda uradite isto s levom rukom i levom nogom.

*ISTEGNITE MIŠIĆE LEĐA
Lezite na leđa. Ruke ispružite pored tela tako da vam šake budu okrenute ka podu. Noge neka vam u odnosu na podlogu stoje pod uglom od 90 stepeni. Lagano podižite i spuštajte karlicu.

*OJAČAJTE MIŠIĆE NATKOLENICA
Iz istog položaja kao u prethodnoj vežbi pažljivo podižite desnu pa levu nogu. Vežbu ponovite nekoliko puta i sve vreme pazite na pravilno disanje.

Jeste li se pripremale za porođaj vežbama i kojim?
Nazad na vrh Ići dole
Zak

Zak

Lav Broj poruka : 216
Datum upisa : 03.02.2011
Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: Vežbe za jednostavniji porođaj   Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitimeČet Feb 03, 2011 5:10 pm

Meni je yoga dosta pomogla, ima na Youtube set vežbi od Yogatic-a i veoma su dobre! Ja sam vežbala do poslednjeg dana, dok nisam krenula na porodjaj! Preporučujem istrajnost i strpljenje, i naravno dosta dosta tečnosti jer ona itetako deluje da vam telo bude spretnije za porodjaj. poz
Nazad na vrh Ići dole
Sanjiva

Sanjiva

Strelac Broj poruka : 391
Godina : 40

PočaljiNaslov: Re: Vežbe za jednostavniji porođaj   Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitimePon Feb 07, 2011 8:34 pm

Moja vezba za laksi porodjaj je obidji Usce uzduz i popreko i eto ti poradjas se Smile uvece sam setala po Uscu nisam stala, a ujutru se rodio Veljko Smile

Vežbe za jednostavniji porođaj WYg1p1

Vežbe za jednostavniji porođaj T3Wup1
Nazad na vrh Ići dole
Clara82

Clara82

Vaga Broj poruka : 516
Godina : 37

PočaljiNaslov: Re: Vežbe za jednostavniji porođaj   Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitimeNed Feb 13, 2011 8:30 pm

Tako i ja Sanja..sa Veljkom sam otišla po Stevu u vrtić, došla kući, ručala, odspavala i na porodjaj hehe

Vežbe za jednostavniji porođaj TAiXVežbe za jednostavniji porođaj ENortjKzUjI0tDAzMVKyBlwwFYYC0w,,47

Vežbe za jednostavniji porođaj PQYDp1
Nazad na vrh Ići dole
Sanjiva

Sanjiva

PočaljiNaslov: Re: Vežbe za jednostavniji porođaj   Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitimeNed Feb 13, 2011 9:04 pm

Bar smo odspavale Smile mene bolovi probudili tek ujutru Smile

Nazad na vrh Ići dole
BoMbica

Broj poruka : 74
Datum upisa : 21.02.2011

PočaljiNaslov: Re: Vežbe za jednostavniji porođaj   Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitimeSre Feb 23, 2011 1:35 am

ja samhtela na yogu,pa na kraju nisam uradila nista! isla sam u skolicu ,tamo sam vezbala disanje i pomoglo mi je...vezbe nisam radila,ali sam bila dosta pokretna i misimda je i to pomoglo
Nazad na vrh Ići dole
Clara82

Clara82

Vaga Broj poruka : 516
Godina : 37

PočaljiNaslov: Re: Vežbe za jednostavniji porođaj   Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitimePet Mar 04, 2011 12:37 am

Kod nas postoji škola za trudnice, ali ja nešto nisam išla..mrzelo me da ustajem rano ujutru..

Vežbe za jednostavniji porođaj TAiXVežbe za jednostavniji porođaj ENortjKzUjI0tDAzMVKyBlwwFYYC0w,,47

Vežbe za jednostavniji porođaj PQYDp1
Nazad na vrh Ići dole
blanka

blanka

Bik Broj poruka : 386
Datum upisa : 01.02.2011
Godina : 33

PočaljiNaslov: Re: Vežbe za jednostavniji porođaj   Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitimePet Mar 04, 2011 1:43 pm

Ja nisam isla pa se lako porodila Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sanjiva

Sanjiva

PočaljiNaslov: Re: Vežbe za jednostavniji porođaj   Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 5:03 pm

BoMbica ::
ja samhtela na yogu,pa na kraju nisam uradila nista! isla sam u skolicu ,tamo sam vezbala disanje i pomoglo mi je...vezbe nisam radila,ali sam bila dosta pokretna i misimda je i to pomoglo

Ja sam to disanje potpuno zaboravila kad su mi pocele kontrakcije, htela sam ja da disem, nije da nisam, ali nisam znala kako se zovem a kamoli kako bese ide disanje Smile

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Vežbe za jednostavniji porođaj   Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Vežbe za jednostavniji porođaj
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Porodjaj... :: Prirodni porodjaj-
Skoči na: