Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi
Dobrodošli na forum Maleni ljudi, forum o najvećem čudu sveta-detetu..Registrujte se i uživajte sa nama..ćaskajmo o različitim temama..potrebno je samo da se registrujete...nakon toga se ulogujete i sa nama ste...
Zadnje teme
» Kaladont...
Šta i koliko jesti u trudnoći ? Icon_minitimePet Avg 02, 2013 3:26 pm od čupe

» Kako smo se upoznali..
Šta i koliko jesti u trudnoći ? Icon_minitimeSub Jun 11, 2011 12:43 am od Mirka

» Bla, bla:)
Šta i koliko jesti u trudnoći ? Icon_minitimePon Mar 28, 2011 3:12 pm od blanka

» Moje misljenje o forumasicama
Šta i koliko jesti u trudnoći ? Icon_minitimePet Mar 25, 2011 9:43 pm od blanka

» Oceni smajlijem osobu iznad :)
Šta i koliko jesti u trudnoći ? Icon_minitimePet Mar 25, 2011 9:41 pm od blanka

» Roditeljski dodatak
Šta i koliko jesti u trudnoći ? Icon_minitimeČet Mar 24, 2011 10:11 am od Sanjiva

» Slike lepog cveća
Šta i koliko jesti u trudnoći ? Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 10:54 pm od Sanjiva

» Vežbe za jednostavniji porođaj
Šta i koliko jesti u trudnoći ? Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 5:03 pm od Sanjiva

» Crtani filmovi
Šta i koliko jesti u trudnoći ? Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 12:26 pm od Sanjiva

Naj bolji poslanici
Clara82
Šta i koliko jesti u trudnoći ? I_vote_lcapŠta i koliko jesti u trudnoći ? Pink-s10Šta i koliko jesti u trudnoći ? I_vote_rcap 
Sanjiva
Šta i koliko jesti u trudnoći ? I_vote_lcapŠta i koliko jesti u trudnoći ? Pink-s10Šta i koliko jesti u trudnoći ? I_vote_rcap 
blanka
Šta i koliko jesti u trudnoći ? I_vote_lcapŠta i koliko jesti u trudnoći ? Pink-s10Šta i koliko jesti u trudnoći ? I_vote_rcap 
Zak
Šta i koliko jesti u trudnoći ? I_vote_lcapŠta i koliko jesti u trudnoći ? Pink-s10Šta i koliko jesti u trudnoći ? I_vote_rcap 
MamaLeki
Šta i koliko jesti u trudnoći ? I_vote_lcapŠta i koliko jesti u trudnoći ? Pink-s10Šta i koliko jesti u trudnoći ? I_vote_rcap 
Milena
Šta i koliko jesti u trudnoći ? I_vote_lcapŠta i koliko jesti u trudnoći ? Pink-s10Šta i koliko jesti u trudnoći ? I_vote_rcap 
Mama 3
Šta i koliko jesti u trudnoći ? I_vote_lcapŠta i koliko jesti u trudnoći ? Pink-s10Šta i koliko jesti u trudnoći ? I_vote_rcap 
Mirka
Šta i koliko jesti u trudnoći ? I_vote_lcapŠta i koliko jesti u trudnoći ? Pink-s10Šta i koliko jesti u trudnoći ? I_vote_rcap 
BoMbica
Šta i koliko jesti u trudnoći ? I_vote_lcapŠta i koliko jesti u trudnoći ? Pink-s10Šta i koliko jesti u trudnoći ? I_vote_rcap 
NINA
Šta i koliko jesti u trudnoći ? I_vote_lcapŠta i koliko jesti u trudnoći ? Pink-s10Šta i koliko jesti u trudnoći ? I_vote_rcap 

 

 Šta i koliko jesti u trudnoći ?

Ići dole 
+3
Zak
MamaLeki
Milena
7 posters
AutorPoruka
Milena

Milena


Rak Broj poruka : 141
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Šta i koliko jesti u trudnoći ? Empty
PočaljiNaslov: Šta i koliko jesti u trudnoći ?   Šta i koliko jesti u trudnoći ? Icon_minitimePon Jan 31, 2011 4:55 pm

Meso, riba i alternative
-Birajte nemasno meso, sa živinskog mesa skinite kožu i kuvajte, odnosno pecite na minimumu masnoće. Barem jednom nedeljno jedite ribu. U ovu grupu spada meso (izuzev džigerice), riba, živina, jaja, mahunarke, koštunjavi plodovi (ali ne i kikiriki).

Hleb, ostale žitarice, krompir - neka predstavnici ove grupe budu glavni deo svakog obroka (dnevno šest i više jedinica). Namirnice iz ove grupe su site, bez mnogo kalorija, i predstavljaju važan izvor vitamina i vlakana. Jedite proizvode od integralnog brašna. Ovde spadaju hleb, krompir, žitarice (muzli), testa, riža, mekinje, kukuruz.

Mleko i mlečni proizvodi - Ova grupa namirnica obuhvata mleko, jogurt i mlade sireve. Ovo je važna grupa namirnica zbog toga što sadrže kalcijum i druge hranljive materije bitne za razvoj bebe. Birajte niskokalorične proizvode i unosite 3-4 jedinice dnevno, u niskokaloričnim varijantama obranog mleka.

Voće i povrće - u voću i povrću se nalaze vitamini i minerali, kao i vlakna koja pomažu varenje i sprečavaju zatvor. Najbolje je da se povrće što kraće kuva i to u malo vode, ili da se jede sirovo, da bi se sačuvalo što više hranljivih materija.

Pokušajte da smanjite unos šećera i slatkiša poput keksa, kolača i slatkih napitaka kao što je koka-kola. Isto tako, treba smanjiti unos masti i masne hrane. Mast ima veoma visok nivo kalorija, a previše kalorija vodi preteranoj težini i povećanom riziku od srčanih oboljenja. Izbegavajte pečeno, skidajte masnoću s mesa, namaze nanosite štedljivo i budite oprezni kada je reč o pecivima, čokoladi i prženim krompirima koji sadrže mnogo masti. Uzmite onu vrstu tih namirnica koja je niskokalorična, kao što su polu-obrano i obrano mleko, nemasni jogurt, i sl.
Nazad na vrh Ići dole
MamaLeki

MamaLeki


Broj poruka : 179
Datum upisa : 02.02.2011

Šta i koliko jesti u trudnoći ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta i koliko jesti u trudnoći ?   Šta i koliko jesti u trudnoći ? Icon_minitimePet Feb 04, 2011 1:03 pm

Testo sam obožavala u trudnoći, mogla sam tone mekika da pojedem Šta i koliko jesti u trudnoći ? 258334
Nazad na vrh Ići dole
Zak

Zak


Lav Broj poruka : 216
Datum upisa : 03.02.2011
Godina : 34
Lokacija : Francuska

Šta i koliko jesti u trudnoći ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta i koliko jesti u trudnoći ?   Šta i koliko jesti u trudnoći ? Icon_minitimeSub Feb 05, 2011 11:51 am

Ha, meni je posebno bilo slatko da jedem majkine krofne!
Nazad na vrh Ići dole
Clara82

Clara82


Vaga Broj poruka : 516
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 41
Lokacija : Jagodina

Šta i koliko jesti u trudnoći ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta i koliko jesti u trudnoći ?   Šta i koliko jesti u trudnoći ? Icon_minitimeSub Feb 05, 2011 1:33 pm

Ja nikako nisam mogla da podnesem kisele krastave, za nepoverovati Šta i koliko jesti u trudnoći ? 232258
Nazad na vrh Ići dole
Zak

Zak


Lav Broj poruka : 216
Datum upisa : 03.02.2011
Godina : 34
Lokacija : Francuska

Šta i koliko jesti u trudnoći ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta i koliko jesti u trudnoći ?   Šta i koliko jesti u trudnoći ? Icon_minitimeSub Feb 05, 2011 1:52 pm

Ni mene nisu privlačili a svi kažu da su oni u trudnoći najtraženiji! Kako kod koga!
Nazad na vrh Ići dole
Sanjiva

Sanjiva


Strelac Broj poruka : 391
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Šta i koliko jesti u trudnoći ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta i koliko jesti u trudnoći ?   Šta i koliko jesti u trudnoći ? Icon_minitimeSub Feb 05, 2011 9:09 pm

Ma jela sam, sve Smile ko usisivac Smile kako mi kad dodje, slatko, kiselo, slano, jednom mi se jeo cips i zdenka sir. I jela sam, istovremeno Smile
Nazad na vrh Ići dole
Zak

Zak


Lav Broj poruka : 216
Datum upisa : 03.02.2011
Godina : 34
Lokacija : Francuska

Šta i koliko jesti u trudnoći ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta i koliko jesti u trudnoći ?   Šta i koliko jesti u trudnoći ? Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 2:48 pm

Hej, meni se ljuto mnogoooo jelo! Ovde su kineske super praktične a kalorične. Pojedeeš jednu i naduješ se kao žaba. Ima ih raznih! E, ona od ljute govedine mi je uvek bila na zub!
Nazad na vrh Ići dole
Clara82

Clara82


Vaga Broj poruka : 516
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 41
Lokacija : Jagodina

Šta i koliko jesti u trudnoći ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta i koliko jesti u trudnoći ?   Šta i koliko jesti u trudnoći ? Icon_minitimeČet Feb 10, 2011 10:01 pm

Meni čak i posle trudnoće je ostalo da ne mogu nešto da jedem..
Nazad na vrh Ići dole
Sanjiva

Sanjiva


Strelac Broj poruka : 391
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Šta i koliko jesti u trudnoći ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta i koliko jesti u trudnoći ?   Šta i koliko jesti u trudnoći ? Icon_minitimePet Feb 11, 2011 8:53 am

Da,meni se ponekad zgadi podvarak, jela sam ga u prvoj trudnoci, u pocetku kad mi je bila muka. Fuj sdsdd
Nazad na vrh Ići dole
Clara82

Clara82


Vaga Broj poruka : 516
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 41
Lokacija : Jagodina

Šta i koliko jesti u trudnoći ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta i koliko jesti u trudnoći ?   Šta i koliko jesti u trudnoći ? Icon_minitimeUto Feb 15, 2011 1:02 pm

Ja kisele krastavce i cveklu ni sada ne mogu da vidim hehe
Nazad na vrh Ići dole
blanka

blanka


Bik Broj poruka : 386
Datum upisa : 01.02.2011
Godina : 37
Lokacija : Novi Sad

Šta i koliko jesti u trudnoći ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta i koliko jesti u trudnoći ?   Šta i koliko jesti u trudnoći ? Icon_minitimeUto Feb 15, 2011 1:23 pm

ja sam jela sve sto mi se jelo i sto mi je palo pod ruku hihihihih, i jako mi se pila fanta narandza a nikad je pre nisam pila ni sad je ne volim ali tadaaaaaaaaaaa Smile
Nazad na vrh Ići dole
BoMbica




Broj poruka : 74
Datum upisa : 21.02.2011

Šta i koliko jesti u trudnoći ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta i koliko jesti u trudnoći ?   Šta i koliko jesti u trudnoći ? Icon_minitimeČet Feb 24, 2011 12:43 am

ni ja nisam imalazelju za krastavcicima ,ali sam zato jedno vreme tukla teglun visanja na dan Šta i koliko jesti u trudnoći ? 258334
Nazad na vrh Ići dole
BoMbica




Broj poruka : 74
Datum upisa : 21.02.2011

Šta i koliko jesti u trudnoći ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta i koliko jesti u trudnoći ?   Šta i koliko jesti u trudnoći ? Icon_minitimeČet Feb 24, 2011 12:46 am

i jaaaaaakoooooooo mi je leglo sve u pica fazonu,pica parce,pica cela,pica burek,pica rolat,pica puzici,pica palacinke........ Šta i koliko jesti u trudnoći ? 715653 Šta i koliko jesti u trudnoći ? 745670
Nazad na vrh Ići dole
Sanjiva

Sanjiva


Strelac Broj poruka : 391
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Šta i koliko jesti u trudnoći ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta i koliko jesti u trudnoći ?   Šta i koliko jesti u trudnoći ? Icon_minitimeČet Feb 24, 2011 12:54 am

BoMbica ::
i jaaaaaakoooooooo mi je leglo sve u pica fazonu,pica parce,pica cela,pica burek,pica rolat,pica puzici,pica palacinke........ Šta i koliko jesti u trudnoći ? 715653 Šta i koliko jesti u trudnoći ? 745670

E isto, a tek sto sam dodavala kecapa preko, uf !!! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Šta i koliko jesti u trudnoći ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta i koliko jesti u trudnoći ?   Šta i koliko jesti u trudnoći ? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Šta i koliko jesti u trudnoći ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Koliko puta ste imale vaginalni pregled u trudnoći?
» Koliko je deci bitna rutina?
» Koliko često izlazite s partnerom?
» Sa koliko beba treba da sedi
» Šetnje u trudnoći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Trudnoća... :: Ishrana u trudnoći-
Skoči na: