Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi
Dobrodošli na forum Maleni ljudi, forum o najvećem čudu sveta-detetu..Registrujte se i uživajte sa nama..ćaskajmo o različitim temama..potrebno je samo da se registrujete...nakon toga se ulogujete i sa nama ste...
Zadnje teme
» Kaladont...
Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitimePet Avg 02, 2013 3:26 pm od čupe

» Kako smo se upoznali..
Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitimeSub Jun 11, 2011 12:43 am od Mirka

» Bla, bla:)
Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitimePon Mar 28, 2011 3:12 pm od blanka

» Moje misljenje o forumasicama
Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitimePet Mar 25, 2011 9:43 pm od blanka

» Oceni smajlijem osobu iznad :)
Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitimePet Mar 25, 2011 9:41 pm od blanka

» Roditeljski dodatak
Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitimeČet Mar 24, 2011 10:11 am od Sanjiva

» Slike lepog cveća
Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 10:54 pm od Sanjiva

» Vežbe za jednostavniji porođaj
Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 5:03 pm od Sanjiva

» Crtani filmovi
Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 12:26 pm od Sanjiva

Naj bolji poslanici
Clara82
Vežbe za jednostavniji porođaj I_vote_lcapVežbe za jednostavniji porođaj Pink-s10Vežbe za jednostavniji porođaj I_vote_rcap 
Sanjiva
Vežbe za jednostavniji porođaj I_vote_lcapVežbe za jednostavniji porođaj Pink-s10Vežbe za jednostavniji porođaj I_vote_rcap 
blanka
Vežbe za jednostavniji porođaj I_vote_lcapVežbe za jednostavniji porođaj Pink-s10Vežbe za jednostavniji porođaj I_vote_rcap 
Zak
Vežbe za jednostavniji porođaj I_vote_lcapVežbe za jednostavniji porođaj Pink-s10Vežbe za jednostavniji porođaj I_vote_rcap 
MamaLeki
Vežbe za jednostavniji porođaj I_vote_lcapVežbe za jednostavniji porođaj Pink-s10Vežbe za jednostavniji porođaj I_vote_rcap 
Milena
Vežbe za jednostavniji porođaj I_vote_lcapVežbe za jednostavniji porođaj Pink-s10Vežbe za jednostavniji porođaj I_vote_rcap 
Mama 3
Vežbe za jednostavniji porođaj I_vote_lcapVežbe za jednostavniji porođaj Pink-s10Vežbe za jednostavniji porođaj I_vote_rcap 
Mirka
Vežbe za jednostavniji porođaj I_vote_lcapVežbe za jednostavniji porođaj Pink-s10Vežbe za jednostavniji porođaj I_vote_rcap 
BoMbica
Vežbe za jednostavniji porođaj I_vote_lcapVežbe za jednostavniji porođaj Pink-s10Vežbe za jednostavniji porođaj I_vote_rcap 
NINA
Vežbe za jednostavniji porođaj I_vote_lcapVežbe za jednostavniji porođaj Pink-s10Vežbe za jednostavniji porođaj I_vote_rcap 

 

 Vežbe za jednostavniji porođaj

Ići dole 
+2
Zak
Milena
6 posters
AutorPoruka
Milena

Milena


Rak Broj poruka : 141
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Vežbe za jednostavniji porođaj Empty
PočaljiNaslov: Vežbe za jednostavniji porođaj   Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitimeČet Feb 03, 2011 1:45 pm

Trudnice treba da počnu da se pripremaju za porođaj posle 28. nedelje trudnoće. Za buduće majke najvažnije je da vežbama ojačaju mišiće karlice, donjeg dela leđa i da povećaju pokretljivost kičmenog stuba. Dr Predrag Mugoša, specijalisita fizikalne medicine, rehabilitacije i akupresurolog, predlaže nekoliko vežbi koje će vam porođaj učiniti lakšim i pomoći vam da se oslobodite telesne i nervne napetosti.

*BOLJA CIRKULACIJA NOGU
Lezite na bok i ispod jedne noge stavite jastučić. Noga mora da bude opuštena. U ovom položaju ostanite nekoliko minuta, pa zatim sklonite jastučić. Vežbu ponovite nekoliko puta.

*POVEĆAJTE POKRETLJIVOST LEĐA
Iz ležećeg položaja polako podignite gornji deo tela oslanjajući se na šake. Noge moraju da ostanu u istom položaju, priljubljene za podlogu. Trudite se da ih ne pomerate. Vežbu uradite pet puta na jednoj i drugoj strani tela.

*OJAČAJTE BUTINE I POTKOLENICE
Dok ležite na boku istovremeno podižite desnu ruku i desnu nogu trudeći se da ih ne savijate. Vežbu ponovite pet puta, a onda uradite isto s levom rukom i levom nogom.

*ISTEGNITE MIŠIĆE LEĐA
Lezite na leđa. Ruke ispružite pored tela tako da vam šake budu okrenute ka podu. Noge neka vam u odnosu na podlogu stoje pod uglom od 90 stepeni. Lagano podižite i spuštajte karlicu.

*OJAČAJTE MIŠIĆE NATKOLENICA
Iz istog položaja kao u prethodnoj vežbi pažljivo podižite desnu pa levu nogu. Vežbu ponovite nekoliko puta i sve vreme pazite na pravilno disanje.


Jeste li se pripremale za porođaj vežbama i kojim?
Nazad na vrh Ići dole
Zak

Zak


Lav Broj poruka : 216
Datum upisa : 03.02.2011
Godina : 34
Lokacija : Francuska

Vežbe za jednostavniji porođaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Vežbe za jednostavniji porođaj   Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitimeČet Feb 03, 2011 5:10 pm

Meni je yoga dosta pomogla, ima na Youtube set vežbi od Yogatic-a i veoma su dobre! Ja sam vežbala do poslednjeg dana, dok nisam krenula na porodjaj! Preporučujem istrajnost i strpljenje, i naravno dosta dosta tečnosti jer ona itetako deluje da vam telo bude spretnije za porodjaj. poz
Nazad na vrh Ići dole
Sanjiva

Sanjiva


Strelac Broj poruka : 391
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Vežbe za jednostavniji porođaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Vežbe za jednostavniji porođaj   Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitimePon Feb 07, 2011 8:34 pm

Moja vezba za laksi porodjaj je obidji Usce uzduz i popreko i eto ti poradjas se Smile uvece sam setala po Uscu nisam stala, a ujutru se rodio Veljko Smile
Nazad na vrh Ići dole
Clara82

Clara82


Vaga Broj poruka : 516
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 41
Lokacija : Jagodina

Vežbe za jednostavniji porođaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Vežbe za jednostavniji porođaj   Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitimeNed Feb 13, 2011 8:30 pm

Tako i ja Sanja..sa Veljkom sam otišla po Stevu u vrtić, došla kući, ručala, odspavala i na porodjaj hehe
Nazad na vrh Ići dole
Sanjiva

Sanjiva


Strelac Broj poruka : 391
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Vežbe za jednostavniji porođaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Vežbe za jednostavniji porođaj   Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitimeNed Feb 13, 2011 9:04 pm

Bar smo odspavale Smile mene bolovi probudili tek ujutru Smile
Nazad na vrh Ići dole
BoMbica




Broj poruka : 74
Datum upisa : 21.02.2011

Vežbe za jednostavniji porođaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Vežbe za jednostavniji porođaj   Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitimeSre Feb 23, 2011 1:35 am

ja samhtela na yogu,pa na kraju nisam uradila nista! isla sam u skolicu ,tamo sam vezbala disanje i pomoglo mi je...vezbe nisam radila,ali sam bila dosta pokretna i misimda je i to pomoglo
Nazad na vrh Ići dole
Clara82

Clara82


Vaga Broj poruka : 516
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 41
Lokacija : Jagodina

Vežbe za jednostavniji porođaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Vežbe za jednostavniji porođaj   Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitimePet Mar 04, 2011 12:37 am

Kod nas postoji škola za trudnice, ali ja nešto nisam išla..mrzelo me da ustajem rano ujutru..
Nazad na vrh Ići dole
blanka

blanka


Bik Broj poruka : 386
Datum upisa : 01.02.2011
Godina : 36
Lokacija : Novi Sad

Vežbe za jednostavniji porođaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Vežbe za jednostavniji porođaj   Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitimePet Mar 04, 2011 1:43 pm

Ja nisam isla pa se lako porodila Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sanjiva

Sanjiva


Strelac Broj poruka : 391
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Vežbe za jednostavniji porođaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Vežbe za jednostavniji porođaj   Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 5:03 pm

BoMbica ::
ja samhtela na yogu,pa na kraju nisam uradila nista! isla sam u skolicu ,tamo sam vezbala disanje i pomoglo mi je...vezbe nisam radila,ali sam bila dosta pokretna i misimda je i to pomoglo

Ja sam to disanje potpuno zaboravila kad su mi pocele kontrakcije, htela sam ja da disem, nije da nisam, ali nisam znala kako se zovem a kamoli kako bese ide disanje Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Vežbe za jednostavniji porođaj Empty
PočaljiNaslov: Re: Vežbe za jednostavniji porođaj   Vežbe za jednostavniji porođaj Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Vežbe za jednostavniji porođaj
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Prirodni porođaj

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Porodjaj... :: Prirodni porodjaj-
Skoči na: