Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi
Dobrodošli na forum Maleni ljudi, forum o najvećem čudu sveta-detetu..Registrujte se i uživajte sa nama..ćaskajmo o različitim temama..potrebno je samo da se registrujete...nakon toga se ulogujete i sa nama ste...
Zadnje teme
» Kaladont...
Sirok povoj da ili ne? Icon_minitimePet Avg 02, 2013 3:26 pm od čupe

» Kako smo se upoznali..
Sirok povoj da ili ne? Icon_minitimeSub Jun 11, 2011 12:43 am od Mirka

» Bla, bla:)
Sirok povoj da ili ne? Icon_minitimePon Mar 28, 2011 3:12 pm od blanka

» Moje misljenje o forumasicama
Sirok povoj da ili ne? Icon_minitimePet Mar 25, 2011 9:43 pm od blanka

» Oceni smajlijem osobu iznad :)
Sirok povoj da ili ne? Icon_minitimePet Mar 25, 2011 9:41 pm od blanka

» Roditeljski dodatak
Sirok povoj da ili ne? Icon_minitimeČet Mar 24, 2011 10:11 am od Sanjiva

» Slike lepog cveća
Sirok povoj da ili ne? Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 10:54 pm od Sanjiva

» Vežbe za jednostavniji porođaj
Sirok povoj da ili ne? Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 5:03 pm od Sanjiva

» Crtani filmovi
Sirok povoj da ili ne? Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 12:26 pm od Sanjiva

Naj bolji poslanici
Clara82
Sirok povoj da ili ne? I_vote_lcapSirok povoj da ili ne? Pink-s10Sirok povoj da ili ne? I_vote_rcap 
Sanjiva
Sirok povoj da ili ne? I_vote_lcapSirok povoj da ili ne? Pink-s10Sirok povoj da ili ne? I_vote_rcap 
blanka
Sirok povoj da ili ne? I_vote_lcapSirok povoj da ili ne? Pink-s10Sirok povoj da ili ne? I_vote_rcap 
Zak
Sirok povoj da ili ne? I_vote_lcapSirok povoj da ili ne? Pink-s10Sirok povoj da ili ne? I_vote_rcap 
MamaLeki
Sirok povoj da ili ne? I_vote_lcapSirok povoj da ili ne? Pink-s10Sirok povoj da ili ne? I_vote_rcap 
Milena
Sirok povoj da ili ne? I_vote_lcapSirok povoj da ili ne? Pink-s10Sirok povoj da ili ne? I_vote_rcap 
Mama 3
Sirok povoj da ili ne? I_vote_lcapSirok povoj da ili ne? Pink-s10Sirok povoj da ili ne? I_vote_rcap 
Mirka
Sirok povoj da ili ne? I_vote_lcapSirok povoj da ili ne? Pink-s10Sirok povoj da ili ne? I_vote_rcap 
BoMbica
Sirok povoj da ili ne? I_vote_lcapSirok povoj da ili ne? Pink-s10Sirok povoj da ili ne? I_vote_rcap 
NINA
Sirok povoj da ili ne? I_vote_lcapSirok povoj da ili ne? Pink-s10Sirok povoj da ili ne? I_vote_rcap 

 

 Sirok povoj da ili ne?

Ići dole 
+4
Clara82
Zak
MamaLeki
Sanjiva
8 posters
AutorPoruka
Sanjiva

Sanjiva


Strelac Broj poruka : 391
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Sirok povoj da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Sirok povoj da ili ne?   Sirok povoj da ili ne? Icon_minitimePet Feb 04, 2011 9:21 pm

Da li ste stavljale svojoj deci sirok povoj? Ja jesam, do 6 meseci, na poslednjoj uz kontroli nam je receno da su kukovi zreli i tada smo skidali. Sta mislite o sirokom povoju?
Nazad na vrh Ići dole
MamaLeki

MamaLeki


Broj poruka : 179
Datum upisa : 02.02.2011

Sirok povoj da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirok povoj da ili ne?   Sirok povoj da ili ne? Icon_minitimeSub Feb 05, 2011 4:09 pm

Jesam, do 6. meseca, nije mi bilo teško, a mislim da joj može samo koristiti, ipak je to neka vrsta prevencije, sada je već lakše, formirala su joj se zrna okoštavanja, pa i ne mora široki povoj, ali sam uvek za, dok se ne pojavi zrno.
Nazad na vrh Ići dole
Zak

Zak


Lav Broj poruka : 216
Datum upisa : 03.02.2011
Godina : 34
Lokacija : Francuska

Sirok povoj da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirok povoj da ili ne?   Sirok povoj da ili ne? Icon_minitimeSub Feb 05, 2011 5:32 pm

Ovde u Fr od samog rodjenja samo Pampers i ništa više. Ne znam da li je to dobro ili ne ali mojoj Tijani su kukovi sasvim zreli, čak i malo zreliji nego što bi trebalo, i nadam se da će na drugom snimanju konačno reći da beba može da sedi. Uostalom, htela sam i ja taj široki povoj da pratim ali.... nisu mi dali...
Nazad na vrh Ići dole
Clara82

Clara82


Vaga Broj poruka : 516
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 41
Lokacija : Jagodina

Sirok povoj da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirok povoj da ili ne?   Sirok povoj da ili ne? Icon_minitimeSub Feb 05, 2011 7:22 pm

Ja Veljka još uvek povijam široko i tako će biti dok nam ne kažu drugačije, neće mu štetiti, može samo da mu koristi.. Sirok povoj da ili ne? 864886
Nazad na vrh Ići dole
blanka

blanka


Bik Broj poruka : 386
Datum upisa : 01.02.2011
Godina : 36
Lokacija : Novi Sad

Sirok povoj da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirok povoj da ili ne?   Sirok povoj da ili ne? Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 2:01 pm

Ja moju povijam siroko i najverovatnije da cu do 6 meseci, moze samo da korisi sto kaze klara Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Zak

Zak


Lav Broj poruka : 216
Datum upisa : 03.02.2011
Godina : 34
Lokacija : Francuska

Sirok povoj da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirok povoj da ili ne?   Sirok povoj da ili ne? Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 2:15 pm

Mislite li da ja grešim što je ne povijam široko?
Nazad na vrh Ići dole
blanka

blanka


Bik Broj poruka : 386
Datum upisa : 01.02.2011
Godina : 36
Lokacija : Novi Sad

Sirok povoj da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirok povoj da ili ne?   Sirok povoj da ili ne? Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 2:26 pm

Neznam iskreno mozda je pampers i dovoljan cak ja mislim i da jeste i ovde neke zene ne povijaju siroko a neke samo par nedelja, mozda ne bi ni ja da je leto i toplo al ovako ne smeta
Nazad na vrh Ići dole
Zak

Zak


Lav Broj poruka : 216
Datum upisa : 03.02.2011
Godina : 34
Lokacija : Francuska

Sirok povoj da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirok povoj da ili ne?   Sirok povoj da ili ne? Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 2:31 pm

Nadam se da ne grešim, jer bi bar jedan od deset pedijatara kod kojih smo bili valjda nagovestili da grešim.
Nazad na vrh Ići dole
DUNJA ♥♥♥

DUNJA ♥♥♥


Devica Broj poruka : 7
Datum upisa : 01.02.2011
Godina : 38
Lokacija : Kraljevo

Sirok povoj da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirok povoj da ili ne?   Sirok povoj da ili ne? Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 2:46 pm

Mi smo sirok povoj skinuli sa 3 meseca po preporuci ortopeda bili su nam zreli kukici!Inace ne znam koja je svrha sirokog povoja posto se samo kod nas koristi i nigde vise!Ljubim vas zenice! Sirok povoj da ili ne? 408916
Nazad na vrh Ići dole
Zak

Zak


Lav Broj poruka : 216
Datum upisa : 03.02.2011
Godina : 34
Lokacija : Francuska

Sirok povoj da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirok povoj da ili ne?   Sirok povoj da ili ne? Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 2:51 pm

Možda smo mi stvarno malo više zaostali u društvenom razvoju... Sad
Nazad na vrh Ići dole
blanka

blanka


Bik Broj poruka : 386
Datum upisa : 01.02.2011
Godina : 36
Lokacija : Novi Sad

Sirok povoj da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirok povoj da ili ne?   Sirok povoj da ili ne? Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 2:54 pm

Ma to se samo u srbiji nosi, a kad sam pitala pedijatra sto ona je rekla to tako treba Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Zak

Zak


Lav Broj poruka : 216
Datum upisa : 03.02.2011
Godina : 34
Lokacija : Francuska

Sirok povoj da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirok povoj da ili ne?   Sirok povoj da ili ne? Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 2:55 pm

Lelelele, ne znam šta da kažem... I moja majka navaljivala na širok povoj kad je bila kod mene, odmah po porodu. Nekako mi se čini da je mnogo lakše i za nas i za bebu Pampers i po koja vežbica za kukove i to je to...
Nazad na vrh Ići dole
DUNJA ♥♥♥

DUNJA ♥♥♥


Devica Broj poruka : 7
Datum upisa : 01.02.2011
Godina : 38
Lokacija : Kraljevo

Sirok povoj da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirok povoj da ili ne?   Sirok povoj da ili ne? Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 3:06 pm

E pa sirok povoj se godinama koristio kao zbog kukica sta deca u inostranstvu se radjaju sa zrelim kukovima???Nasa dr kaze ustanovili su da sirok povoj nema veze sa sazrevanjem kukica pa ne morate vise da ga nosite ja se slogirala dete po najvecoj vrucini do septembra nosilo pelene i kuvalo se bezveze!Moja sestra se porodila u Svajcarskoj i samo pampers koristi mali super i prohodao sada!
Nazad na vrh Ići dole
Zak

Zak


Lav Broj poruka : 216
Datum upisa : 03.02.2011
Godina : 34
Lokacija : Francuska

Sirok povoj da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirok povoj da ili ne?   Sirok povoj da ili ne? Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 3:10 pm

Nemam pojma, uglavnom, ovde ne daju! Ali ne mora značiti, najbitnije je ipak pratiti napredak svog deteta na pravi način. MOja mala je od drugog meseca tako prućakala nogicama da smo mi iz šale govorili kako će da prohoda pre nego što pojede prvu kašicu... hahah, bilo nam smešno... kad god je presvlačim na komodici, moj stomak uvek nastrada od njene voženje bicikle! heheh, ko bi ga znao... na uz nam rekli da prekinemo sa vežbicama a ja ih nisam ni radila nešto preterano, možda sve tri puta u nedelju dana.
Nazad na vrh Ići dole
blanka

blanka


Bik Broj poruka : 386
Datum upisa : 01.02.2011
Godina : 36
Lokacija : Novi Sad

Sirok povoj da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirok povoj da ili ne?   Sirok povoj da ili ne? Icon_minitimePon Feb 07, 2011 2:04 pm

Zak ako je sve u redu sa kukicima nema potrebe brinuti o sirokom povijanju...to je sve po meni glupo, mislim ne mozes da das konkretan odgovor, kakav si doktor, to samo kod nas moze.
Nazad na vrh Ići dole
Dabolu

Dabolu


Broj poruka : 24
Datum upisa : 07.02.2011

Sirok povoj da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirok povoj da ili ne?   Sirok povoj da ili ne? Icon_minitimePon Feb 07, 2011 2:17 pm

Mi smo se "siroko povijali" dva ipo mjeseca, bili na uz kukica, sve je ok i skinuli to cudo
Nazad na vrh Ići dole
Sanjiva

Sanjiva


Strelac Broj poruka : 391
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Sirok povoj da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirok povoj da ili ne?   Sirok povoj da ili ne? Icon_minitimePon Feb 07, 2011 2:39 pm

Pa na Zapadu prvo cekaju da se problem pojavi pa tek onda reaguju. Ovde se sirok povoj stavlja kao neka vrsta prevencije. Sad, ko je u pravu, ko nije, to je kao pitanje, da li je starije kokoska ili jaje. Ja sam stavljala i Sari i Veljku, nisam htela da rizikujem, i da se nesto desi prebacivala bih sebi celog zivota.
Nazad na vrh Ići dole
blanka

blanka


Bik Broj poruka : 386
Datum upisa : 01.02.2011
Godina : 36
Lokacija : Novi Sad

Sirok povoj da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirok povoj da ili ne?   Sirok povoj da ili ne? Icon_minitimePon Feb 07, 2011 2:49 pm

Meni su rekli da skinem al ostavicu jos malo, Sanjiva slazem se bolje spreciti nego leciti
Nazad na vrh Ići dole
Anchi

Anchi


Strelac Broj poruka : 5
Datum upisa : 01.02.2011
Godina : 46
Lokacija : Krusevac

Sirok povoj da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirok povoj da ili ne?   Sirok povoj da ili ne? Icon_minitimeUto Feb 08, 2011 1:59 am

Nasa devojcica je nosila siroki povoj do 2. meseca a onda smo isli na uz i dr nam je rekao da vise nema razloga i skinuli smo. Sa puna 4. meseca, bili smo na kontrolnom pregledu i dr je rekao da su kukici super ali da se jos nije pojavilo zrno okostavanja. Takodje nam je rekao da smemo da je stavljamo da sedi ali zavaljeno a kad ona pozeli da sedi pravo da joj dozvolimo (jer je to priroda tako odredila). Idemo na jos jedan kontrolni kad napunimo 6. meseci Sirok povoj da ili ne? 232258
Nazad na vrh Ići dole
Clara82

Clara82


Vaga Broj poruka : 516
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 41
Lokacija : Jagodina

Sirok povoj da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirok povoj da ili ne?   Sirok povoj da ili ne? Icon_minitimeUto Feb 08, 2011 2:09 am

MI tek 17. februara na prvi uz kukova..što su bre kod nas neodgovorni, tek nam sada dali uput Sirok povoj da ili ne? 552270
Nazad na vrh Ići dole
Sanjiva

Sanjiva


Strelac Broj poruka : 391
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Sirok povoj da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirok povoj da ili ne?   Sirok povoj da ili ne? Icon_minitimeUto Feb 08, 2011 10:30 pm

Clara82 ::
MI tek 17. februara na prvi uz kukova..što su bre kod nas neodgovorni, tek nam sada dali uput Sirok povoj da ili ne? 552270

Nema to veze, kukovi sve jedno ne bi bili zreli sa dva meseca, nekoj deci se zrno ne pojavi ni sa sest meseci. Ne kasnite, to je bino.
Nazad na vrh Ići dole
blanka

blanka


Bik Broj poruka : 386
Datum upisa : 01.02.2011
Godina : 36
Lokacija : Novi Sad

Sirok povoj da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirok povoj da ili ne?   Sirok povoj da ili ne? Icon_minitimeSre Feb 16, 2011 12:00 am

Ja sam mojoj skinula dan siroki povoj, poceli da je muce zubici pa placljiva i nervozna a kad smo joj skinula odma je malo zivnula i kao da jedva docekala da dize nogice,tako da odsta vise Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sirok povoj da ili ne? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirok povoj da ili ne?   Sirok povoj da ili ne? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sirok povoj da ili ne?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Dete od glave do pete... :: Beba od rodjenja do 6. meseca-
Skoči na: