Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi
Dobrodošli na forum Maleni ljudi, forum o najvećem čudu sveta-detetu..Registrujte se i uživajte sa nama..ćaskajmo o različitim temama..potrebno je samo da se registrujete...nakon toga se ulogujete i sa nama ste...
Zadnje teme
» Kaladont...
Podelite s nama iskustvo s porođaja Icon_minitimePet Avg 02, 2013 3:26 pm od čupe

» Kako smo se upoznali..
Podelite s nama iskustvo s porođaja Icon_minitimeSub Jun 11, 2011 12:43 am od Mirka

» Bla, bla:)
Podelite s nama iskustvo s porođaja Icon_minitimePon Mar 28, 2011 3:12 pm od blanka

» Moje misljenje o forumasicama
Podelite s nama iskustvo s porođaja Icon_minitimePet Mar 25, 2011 9:43 pm od blanka

» Oceni smajlijem osobu iznad :)
Podelite s nama iskustvo s porođaja Icon_minitimePet Mar 25, 2011 9:41 pm od blanka

» Roditeljski dodatak
Podelite s nama iskustvo s porođaja Icon_minitimeČet Mar 24, 2011 10:11 am od Sanjiva

» Slike lepog cveća
Podelite s nama iskustvo s porođaja Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 10:54 pm od Sanjiva

» Vežbe za jednostavniji porođaj
Podelite s nama iskustvo s porođaja Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 5:03 pm od Sanjiva

» Crtani filmovi
Podelite s nama iskustvo s porođaja Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 12:26 pm od Sanjiva

Naj bolji poslanici
Clara82
Podelite s nama iskustvo s porođaja I_vote_lcapPodelite s nama iskustvo s porođaja Pink-s10Podelite s nama iskustvo s porođaja I_vote_rcap 
Sanjiva
Podelite s nama iskustvo s porođaja I_vote_lcapPodelite s nama iskustvo s porođaja Pink-s10Podelite s nama iskustvo s porođaja I_vote_rcap 
blanka
Podelite s nama iskustvo s porođaja I_vote_lcapPodelite s nama iskustvo s porođaja Pink-s10Podelite s nama iskustvo s porođaja I_vote_rcap 
Zak
Podelite s nama iskustvo s porođaja I_vote_lcapPodelite s nama iskustvo s porođaja Pink-s10Podelite s nama iskustvo s porođaja I_vote_rcap 
MamaLeki
Podelite s nama iskustvo s porođaja I_vote_lcapPodelite s nama iskustvo s porođaja Pink-s10Podelite s nama iskustvo s porođaja I_vote_rcap 
Milena
Podelite s nama iskustvo s porođaja I_vote_lcapPodelite s nama iskustvo s porođaja Pink-s10Podelite s nama iskustvo s porođaja I_vote_rcap 
Mama 3
Podelite s nama iskustvo s porođaja I_vote_lcapPodelite s nama iskustvo s porođaja Pink-s10Podelite s nama iskustvo s porođaja I_vote_rcap 
Mirka
Podelite s nama iskustvo s porođaja I_vote_lcapPodelite s nama iskustvo s porođaja Pink-s10Podelite s nama iskustvo s porođaja I_vote_rcap 
BoMbica
Podelite s nama iskustvo s porođaja I_vote_lcapPodelite s nama iskustvo s porođaja Pink-s10Podelite s nama iskustvo s porođaja I_vote_rcap 
NINA
Podelite s nama iskustvo s porođaja I_vote_lcapPodelite s nama iskustvo s porođaja Pink-s10Podelite s nama iskustvo s porođaja I_vote_rcap 

 

 Podelite s nama iskustvo s porođaja

Ići dole 
+2
Zak
Milena
6 posters
AutorPoruka
Milena

Milena


Rak Broj poruka : 141
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Podelite s nama iskustvo s porođaja Empty
PočaljiNaslov: Podelite s nama iskustvo s porođaja   Podelite s nama iskustvo s porođaja Icon_minitimePon Jan 31, 2011 2:50 am

Da li je porođaj izveden prirodnim putem ili carskim rezom? Bolovi?
Nazad na vrh Ići dole
Zak

Zak


Lav Broj poruka : 216
Datum upisa : 03.02.2011
Godina : 34
Lokacija : Francuska

Podelite s nama iskustvo s porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Podelite s nama iskustvo s porođaja   Podelite s nama iskustvo s porođaja Icon_minitimeČet Feb 03, 2011 2:55 pm

Zdravo svima! Moram prvo da priznam da sam se porodjaja do odredjene mere bojala ali kada sam ušla u deveti mesec nekako je taj strah iščezao i pojavila se neopisiva želja da ugledam što pre lice svog andjela. Dakle, prva trudnoća prošla je brzo, nisam je ni osetila mada se deveti mesec malo otegao;). Porodjaj sam imala zakazan, u nedelju petog septembra, jer je moja doktorka videla da je bebica spremna i zrela da nama se pridruži. Imala sam želju da me ona porodi i zato mi je zakazala porodjaj na dan kada je ona bila u porodilištu. Došla sam u 9h ujutru, legla na krevet, priključii mi infuziju i sve ostalo, i dali inekciju za izazivanje kontrakcija. Čim sam osetila prve napone, dali su mi epidural. Odlučila sam se ipak za njega jer me muž i doktorka čas ubediše. Medjutim, zbog neke tamo nesposobne sestre, anesteziolog mi nije baš lepo dao epidural pa sam većinu napona pretrpela tu na krevetu, na ledjima. Muž je bio uz mene, pa sam ga zamolila da se raspita zašto osećam bolove kad navodno imam epidural. Pojačali su mi dozu ali su bolovi i dalje bili tu. Nakon ručka anesteziolog se vratio i opet mi dao drugu dozu. Ovog puta je sve bilo u redu. Ništa nisam osećala i bolovi su prestali. Do tada sam se otvorila već čitavih devet prsta i zamolili smo da već jednom počnu da me poradjaju. Na satu je bilo već 21h55. Pripremili su me, ohrabrili i na izmaku dejstva epidurala, osetivši prvi napon, skupila sam svu snagu. Nakon par pokušaja, moja doktorka je preuzela posao u svoje ruke jer je mlada babica bila još uvek neiskusna. Navuče rukavice, nabaci osmeh na lice i svom voljom se ustremi da me što pre porodi. Zbog predugog zadržavanja u porodjajnom kanalu, pretpostavila je da će se bebica ulenjiti i da će biti potrebna kašika! Nisam se uplašila jer sam bila u rukama svoje najbolje doktorke koju sam obožavala. U 22h05 ugledala sam svog andjela i glasno uzviknula OVO DETE LIČI NA MENE! Dok se mala odmarala na mojim grudima, svu sam je izljubila i onako lepljiva sam se smejala od radosti tako da ušivanje nisam ni osetila. Eto, moje iskustvo sa prvog porodjaja je ipak za mene bilo odlično, mada ležanje na stolu od 9h ujutru do 22h uveče nikada neću zaboraviti ali da rodim još puno tako lepe dece kao što je moja Tijana uvek bih pretrpela isto, sa zadovoljstvom! Mlade trudnice, novopečene porodilje, samo osmeh na lice i puno puno želje za druženjem sa svojom bebicom. Ne zaboravite da je njima uvek teže na tom mukotrpnom putu! Ne zaboravite da su naši andjeli uvek na mestu broj 1!
Nazad na vrh Ići dole
Clara82

Clara82


Vaga Broj poruka : 516
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 41
Lokacija : Jagodina

Podelite s nama iskustvo s porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Podelite s nama iskustvo s porođaja   Podelite s nama iskustvo s porođaja Icon_minitimeČet Feb 03, 2011 6:48 pm

Žaki, prelepo iskustvo..prelepa devojčica..bravo mama Podelite s nama iskustvo s porođaja 530777
Nazad na vrh Ići dole
Zak

Zak


Lav Broj poruka : 216
Datum upisa : 03.02.2011
Godina : 34
Lokacija : Francuska

Podelite s nama iskustvo s porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Podelite s nama iskustvo s porođaja   Podelite s nama iskustvo s porođaja Icon_minitimeČet Feb 03, 2011 10:52 pm

Hvala, Klari! I ja kažem prelepo iskustvo i opet bih legla na taj sto, samo da rodim tako lepo i zdravo dete! volim je puno! Napred trudnice, glavu gore a dete dole;)hihiii!
Nazad na vrh Ići dole
Clara82

Clara82


Vaga Broj poruka : 516
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 41
Lokacija : Jagodina

Podelite s nama iskustvo s porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Podelite s nama iskustvo s porođaja   Podelite s nama iskustvo s porođaja Icon_minitimeČet Feb 03, 2011 11:28 pm

Podelite s nama iskustvo s porođaja 378826
Nazad na vrh Ići dole
Sanjiva

Sanjiva


Strelac Broj poruka : 391
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Podelite s nama iskustvo s porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Podelite s nama iskustvo s porođaja   Podelite s nama iskustvo s porođaja Icon_minitimeČet Feb 03, 2011 11:55 pm

Kod mene je oba puta bilo prirodno, bez epidurala. Prvi put, vaginaleta u 9, bolovi oko 11, u salu sam usla oko 3.30 a u 5 se rodila Sara Smile drugi put , jos brze, bolovi ujutru u 5.30 u porodiliste stigla u 7 a Veljko se rodio u 7.30 Smile Bogu hvala, oba puta bez ikakvih komplikacija. Svim buducim mamama zelim ovakve porodjaje kao sto su bili moji Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
Zak

Zak


Lav Broj poruka : 216
Datum upisa : 03.02.2011
Godina : 34
Lokacija : Francuska

Podelite s nama iskustvo s porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Podelite s nama iskustvo s porođaja   Podelite s nama iskustvo s porođaja Icon_minitimePet Feb 04, 2011 12:18 am

Sanjiva ::
Kod mene je oba puta bilo prirodno, bez epidurala. Prvi put, vaginaleta u 9, bolovi oko 11, u salu sam usla oko 3.30 a u 5 se rodila Sara Smile drugi put , jos brze, bolovi ujutru u 5.30 u porodiliste stigla u 7 a Veljko se rodio u 7.30 Smile Bogu hvala, oba puta bez ikakvih komplikacija. Svim buducim mamama zelim ovakve porodjaje kao sto su bili moji Exclamation
Svaka čast! Wink
Nazad na vrh Ići dole
Sanjiva

Sanjiva


Strelac Broj poruka : 391
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Podelite s nama iskustvo s porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Podelite s nama iskustvo s porođaja   Podelite s nama iskustvo s porođaja Icon_minitimePet Feb 04, 2011 12:20 am

Muz mi je rekao posto se brzo poradjam, mogli bismo jos jedno, hehehehe
Nazad na vrh Ići dole
blanka

blanka


Bik Broj poruka : 386
Datum upisa : 01.02.2011
Godina : 37
Lokacija : Novi Sad

Podelite s nama iskustvo s porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Podelite s nama iskustvo s porođaja   Podelite s nama iskustvo s porođaja Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 1:48 pm

Evo i mene, ja bih svakom pozelela porodjaj kao i moj, sve je bilo nekako brzo nisa ni znala sta me snaslo, pukao vodenjak otisla u bolnicu i u roku od sat ipo sve je bilo gotovo, bez nekih vecih bolova, ja sam svo vreme i cekala kad ce te kontrakcije i mene da zabole, s obzirom da su sve zene oko mene vristale, kad ono ja se i porodih. Ja sam se plasila porodjaja zato sto sam jako velika kukavica i mislila sam da ce biti jako tesko, ali eto sve je proslo savrseno, osim usivanja ali dobro nesto mora i da bude grozno Suspect
Nazad na vrh Ići dole
Zak

Zak


Lav Broj poruka : 216
Datum upisa : 03.02.2011
Godina : 34
Lokacija : Francuska

Podelite s nama iskustvo s porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Podelite s nama iskustvo s porođaja   Podelite s nama iskustvo s porođaja Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 2:20 pm

Nisam osetila ušivanje jer mi je taj deo bio donekle još uvek pod anestezijom ali oseti se kako se konac zateže... joj, to mi je bilo nekako jezotično!
Nazad na vrh Ići dole
blanka

blanka


Bik Broj poruka : 386
Datum upisa : 01.02.2011
Godina : 37
Lokacija : Novi Sad

Podelite s nama iskustvo s porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Podelite s nama iskustvo s porođaja   Podelite s nama iskustvo s porođaja Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 2:46 pm

Ja sam dobila lokalnu ali nista to nije pomogo sve sam osetila sreca pa su sam dva sava
Nazad na vrh Ići dole
Zak

Zak


Lav Broj poruka : 216
Datum upisa : 03.02.2011
Godina : 34
Lokacija : Francuska

Podelite s nama iskustvo s porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Podelite s nama iskustvo s porođaja   Podelite s nama iskustvo s porođaja Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 2:49 pm

Lokalno ili totalno, Smile, konci se osete!
Nazad na vrh Ići dole
blanka

blanka


Bik Broj poruka : 386
Datum upisa : 01.02.2011
Godina : 37
Lokacija : Novi Sad

Podelite s nama iskustvo s porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Podelite s nama iskustvo s porođaja   Podelite s nama iskustvo s porođaja Icon_minitimePon Feb 07, 2011 3:42 pm

Tacno tako i posle rana boli najgore sto nemozes sedeti Smile
Nazad na vrh Ići dole
Clara82

Clara82


Vaga Broj poruka : 516
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 41
Lokacija : Jagodina

Podelite s nama iskustvo s porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Podelite s nama iskustvo s porođaja   Podelite s nama iskustvo s porođaja Icon_minitimePon Feb 07, 2011 8:21 pm

Sa Veljkom je porodjaj bio brz, za svega dva sata je izašao, malo sam se pocepala, ali ništa strašno.. imala sam problema sa posteljicom, nikako nije htela van, pa su mi na kraju, radili ručno vadjenje posteljice takozvanu ekstrakciju..bolelo je užasno, trajalo nekih pola sata, ali sve se istrpelo kada sam znala da sam rodila malog andjela..
Nazad na vrh Ići dole
BoMbica




Broj poruka : 74
Datum upisa : 21.02.2011

Podelite s nama iskustvo s porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Podelite s nama iskustvo s porođaja   Podelite s nama iskustvo s porođaja Icon_minitimeSre Feb 23, 2011 12:44 pm

brxo sam se i lako porodila.sve je trajalo 2 sata i 4 min ,naravno na tome treba da zahvalim cinjenici da samu betaniju stigla otvorena 7/8 prstiju Podelite s nama iskustvo s porođaja 258334 .nisam imala poseban strah,pogotovo kad su mi rekli koliko sam otvorena,pomislila sam,,super! dosla sam u pravi cas``.sa skolicom z trudnice samvec bilaobisla porodiliste i znala sma gde sledi koja faza,tako da nisam isla u nepoznato ,a to je velika psiholoska prednost.
sve je pocelo dan ranije (cetvrtak popodne) kadasma primetila da se dosta tesko krecem i kada su se pojavila blaga sevanja u kicmi.protumacilasma to kao pripremne (lazne) kontrakcije jer mi je termin bio tek za 10 dana,a tih lazih kontrakcija nisam uopste imala.okupala smase u toploj kupki i bolovi su prestali.legla sam da spavam ,da bi me oko 05:00 probudile KONTRAKCIJE ,nisam tome pridavala znacaj ,jer nisam bila sigurna da je to TO.BILE SU u nepravilnim razmacima,sa pauzama od po sat,dva..ali imse intenzitet nije pojacavao(sto me je dodatno zbunjivalo jer sam se drzala onog skolskog da kontralkcije pocnu na 2 sata,pa sesmanjuje interval,apojacava bol),cak sta vise,kad smo stigli u porodiliste oko 18.00 nije ih ni bil0.dr koja je radila na prijemnom nisam uopste delovala da seporadjam,pa me je ostavila poslednju za pregled.kada sma dosla na red,legnem na sto,prikacemena ctg,vide,kontrakcije nikakve,kaze,,NIJE TO NISTA``...zavuce ona ruku i samo pogleda sestru-,,ZENA CE NAM SE PORODITI NA STOLU,A MI JE OSTAVILE POSLEDNJU!`
onda sledi odlazak na sprat,klistir,predporodjajna...u 21.30 mi je pokidan vodenjaku 23.34je rodjen moj mali dasa Podelite s nama iskustvo s porođaja 258334 `
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Podelite s nama iskustvo s porođaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Podelite s nama iskustvo s porođaja   Podelite s nama iskustvo s porođaja Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Podelite s nama iskustvo s porođaja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Porodjaj... :: Iskustva sa porodjaja-
Skoči na: