Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi
Dobrodošli na forum Maleni ljudi, forum o najvećem čudu sveta-detetu..Registrujte se i uživajte sa nama..ćaskajmo o različitim temama..potrebno je samo da se registrujete...nakon toga se ulogujete i sa nama ste...
Zadnje teme
» Kaladont...
Rano utvrđivanje trudnoće Icon_minitimePet Avg 02, 2013 3:26 pm od čupe

» Kako smo se upoznali..
Rano utvrđivanje trudnoće Icon_minitimeSub Jun 11, 2011 12:43 am od Mirka

» Bla, bla:)
Rano utvrđivanje trudnoće Icon_minitimePon Mar 28, 2011 3:12 pm od blanka

» Moje misljenje o forumasicama
Rano utvrđivanje trudnoće Icon_minitimePet Mar 25, 2011 9:43 pm od blanka

» Oceni smajlijem osobu iznad :)
Rano utvrđivanje trudnoće Icon_minitimePet Mar 25, 2011 9:41 pm od blanka

» Roditeljski dodatak
Rano utvrđivanje trudnoće Icon_minitimeČet Mar 24, 2011 10:11 am od Sanjiva

» Slike lepog cveća
Rano utvrđivanje trudnoće Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 10:54 pm od Sanjiva

» Vežbe za jednostavniji porođaj
Rano utvrđivanje trudnoće Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 5:03 pm od Sanjiva

» Crtani filmovi
Rano utvrđivanje trudnoće Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 12:26 pm od Sanjiva

Naj bolji poslanici
Clara82
Rano utvrđivanje trudnoće I_vote_lcapRano utvrđivanje trudnoće Pink-s10Rano utvrđivanje trudnoće I_vote_rcap 
Sanjiva
Rano utvrđivanje trudnoće I_vote_lcapRano utvrđivanje trudnoće Pink-s10Rano utvrđivanje trudnoće I_vote_rcap 
blanka
Rano utvrđivanje trudnoće I_vote_lcapRano utvrđivanje trudnoće Pink-s10Rano utvrđivanje trudnoće I_vote_rcap 
Zak
Rano utvrđivanje trudnoće I_vote_lcapRano utvrđivanje trudnoće Pink-s10Rano utvrđivanje trudnoće I_vote_rcap 
MamaLeki
Rano utvrđivanje trudnoće I_vote_lcapRano utvrđivanje trudnoće Pink-s10Rano utvrđivanje trudnoće I_vote_rcap 
Milena
Rano utvrđivanje trudnoće I_vote_lcapRano utvrđivanje trudnoće Pink-s10Rano utvrđivanje trudnoće I_vote_rcap 
Mama 3
Rano utvrđivanje trudnoće I_vote_lcapRano utvrđivanje trudnoće Pink-s10Rano utvrđivanje trudnoće I_vote_rcap 
Mirka
Rano utvrđivanje trudnoće I_vote_lcapRano utvrđivanje trudnoće Pink-s10Rano utvrđivanje trudnoće I_vote_rcap 
BoMbica
Rano utvrđivanje trudnoće I_vote_lcapRano utvrđivanje trudnoće Pink-s10Rano utvrđivanje trudnoće I_vote_rcap 
NINA
Rano utvrđivanje trudnoće I_vote_lcapRano utvrđivanje trudnoće Pink-s10Rano utvrđivanje trudnoće I_vote_rcap 

 

 Rano utvrđivanje trudnoće

Ići dole 
+5
Sanjiva
Mama 3
Clara82
Zak
Milena
9 posters
AutorPoruka
Milena

Milena


Rak Broj poruka : 141
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Rano utvrđivanje trudnoće Empty
PočaljiNaslov: Rano utvrđivanje trudnoće   Rano utvrđivanje trudnoće Icon_minitimeSre Feb 02, 2011 12:44 am

Trenutak saznanja da ste trudni je ispunjen jakim emocijama koje mogu da budu emocije oduševljenja ali i panike. Bez obzira kakvo je osećanje u pitanju Vaš život će od tog trenutka doživeti korenite promene.

Rani simptomi koji upućuju na verovatnu trudnoći:
• Izostanak redovne menstruacije
• Čest osećaj mučnine
• Nabreknuće dojki


Metode za rano utvrđivanje trudnoće:
• Analiza urina – iz urina se može utvrditi trudnoća ukoliko je starija od dve nedelje (tj moguće je potvrditi trudnoću već sa izostankom menstruacije)
• Analiza krvi – najpouzdanija metoda koja biohemijskom analizom krvi vrši utvrđivanje trudnoće
• Ultrazvučna metoda - nakon 3 nedelje od začeća odnosno 5 nedelja od poslednje menstruacije. Ovom metodom se potvrđuje trudnoća i planira dalje vođenje trudnoće konsultovanjem sa ginekologom.
Nazad na vrh Ići dole
Zak

Zak


Lav Broj poruka : 216
Datum upisa : 03.02.2011
Godina : 34
Lokacija : Francuska

Rano utvrđivanje trudnoće Empty
PočaljiNaslov: Re: Rano utvrđivanje trudnoće   Rano utvrđivanje trudnoće Icon_minitimeČet Feb 03, 2011 5:22 pm

Kada smo došli u Francusku, 22 decembra 2009. godine, morala sam pravo kod našeg doktora Petrovića da ga izaberem kao svog doktora. Morala sam takodje da uradim analizu krvi i urina i eto... te iste večeri su stigli rezultati, moja svekrva je otišla po njih. Pošto smo moj muž i ja po dolasku u Fr odmah zakačil prehladu zbog promene klime, spavali smo. Kad sam se ja probudila, čula sam iz salona bučan razgovor. Takodje, načula sam da moj muž kuva kafu i iznenadila sam se. Tada je proradio crv znatiželje i pretpostavila sam zbog čega se on druži sa džezvom i šoljama. Kad sam se pojavila u salon, svi su uzviknuli DA ČASTIŠ MAMA i ostala sam bez teksta. Čestitali su mi mada se reči još uvek nisu pojavile- samo osmeh, ogroman osmeh...
Nazad na vrh Ići dole
Clara82

Clara82


Vaga Broj poruka : 516
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 41
Lokacija : Jagodina

Rano utvrđivanje trudnoće Empty
PočaljiNaslov: Re: Rano utvrđivanje trudnoće   Rano utvrđivanje trudnoće Icon_minitimePet Feb 04, 2011 1:53 pm

Meni je test za trudnoću prvi pokazao..kada se samo setim...jedna crtica..pa uskoro i druga..taj osećaj je neponovljiv Rano utvrđivanje trudnoće 61224
Nazad na vrh Ići dole
Mama 3

Mama 3


Škorpija Broj poruka : 94
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 47
Lokacija : Beograd

Rano utvrđivanje trudnoće Empty
PočaljiNaslov: Re: Rano utvrđivanje trudnoće   Rano utvrđivanje trudnoće Icon_minitimePet Feb 04, 2011 5:16 pm

Prvi put sam isla na ultrazvuk, drugi put test za trudnocu, atreci isto test. E sad ne bih znala da vam objasnim svoja osecanja. Prva dva puta smo isli na to da ostanem trudna i bilo je samo odusevljenja, a treci put je bilo neplanirano, pa je tu bilo i malo panike. Moram da priznam da je ipak ovaj treci put bio nejlpsi osecaj
Nazad na vrh Ići dole
Sanjiva

Sanjiva


Strelac Broj poruka : 391
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Rano utvrđivanje trudnoće Empty
PočaljiNaslov: Re: Rano utvrđivanje trudnoće   Rano utvrđivanje trudnoće Icon_minitimePet Feb 04, 2011 8:55 pm

Testovi, oba puta. Ali sam uvek , nekako, znala, ne znam kako ... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Zak

Zak


Lav Broj poruka : 216
Datum upisa : 03.02.2011
Godina : 34
Lokacija : Francuska

Rano utvrđivanje trudnoće Empty
PočaljiNaslov: Re: Rano utvrđivanje trudnoće   Rano utvrđivanje trudnoće Icon_minitimeSub Feb 05, 2011 11:44 am

Clara82 ::
Meni je test za trudnoću prvi pokazao..kada se samo setim...jedna crtica..pa uskoro i druga..taj osećaj je neponovljiv Rano utvrđivanje trudnoće 61224
Ja platila ovde u Fr test 20 evra a bio negativan, samo dan pre vadjenja krvi! Ne verujem im više... He he he...
Nazad na vrh Ići dole
Sanjiva

Sanjiva


Strelac Broj poruka : 391
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Rano utvrđivanje trudnoće Empty
PočaljiNaslov: Re: Rano utvrđivanje trudnoće   Rano utvrđivanje trudnoće Icon_minitimeSub Feb 05, 2011 9:02 pm

Zak ::
Clara82 ::
Meni je test za trudnoću prvi ]
Ja platila ovde u Fr test 20 evra a bio negativan, samo dan pre vadjenja krvi! Ne verujem im više... He he he...

Pa, koliko se secam , ovde je malo jeftiniji Smile
Nazad na vrh Ići dole
Zak

Zak


Lav Broj poruka : 216
Datum upisa : 03.02.2011
Godina : 34
Lokacija : Francuska

Rano utvrđivanje trudnoće Empty
PočaljiNaslov: Re: Rano utvrđivanje trudnoće   Rano utvrđivanje trudnoće Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 2:44 pm

Tamo je sve malo jeftinije! hahahah ovde propast koliko ubijaju na cene! Joj Srbijo Srbijo ko bi tebe ostavio, joj Srbijoj joj rodni kraju moj!!!
Nazad na vrh Ići dole
DUNJA ♥♥♥

DUNJA ♥♥♥


Devica Broj poruka : 7
Datum upisa : 01.02.2011
Godina : 38
Lokacija : Kraljevo

Rano utvrđivanje trudnoće Empty
PočaljiNaslov: Re: Rano utvrđivanje trudnoće   Rano utvrđivanje trudnoće Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 2:54 pm

Ja sam prvi put koristila BABY RAPID i bio je pozitivan...posle mnogo neuspelih pokusaja...on je oko 280 din. nije skup a pouzdan je!
Nazad na vrh Ići dole
Zak

Zak


Lav Broj poruka : 216
Datum upisa : 03.02.2011
Godina : 34
Lokacija : Francuska

Rano utvrđivanje trudnoće Empty
PočaljiNaslov: Re: Rano utvrđivanje trudnoće   Rano utvrđivanje trudnoće Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 2:56 pm

280! E sad bi nešto rekla Francuzima ali ne smem... ipak sam ja ovde manjina! heheh...
Nazad na vrh Ići dole
DUNJA ♥♥♥

DUNJA ♥♥♥


Devica Broj poruka : 7
Datum upisa : 01.02.2011
Godina : 38
Lokacija : Kraljevo

Rano utvrđivanje trudnoće Empty
PočaljiNaslov: Re: Rano utvrđivanje trudnoće   Rano utvrđivanje trudnoće Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 3:02 pm

Pa nista kada ti bude trebao javi da saljemo! Rano utvrđivanje trudnoće 280636
Nazad na vrh Ići dole
Zak

Zak


Lav Broj poruka : 216
Datum upisa : 03.02.2011
Godina : 34
Lokacija : Francuska

Rano utvrđivanje trudnoće Empty
PočaljiNaslov: Re: Rano utvrđivanje trudnoće   Rano utvrđivanje trudnoće Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 3:07 pm

Ma ipak ću ja na analizu krvi, ovde je besplatno bar to! Ali ako mi zatreba, javljam!
Nazad na vrh Ići dole
Sanjiva

Sanjiva


Strelac Broj poruka : 391
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Rano utvrđivanje trudnoće Empty
PočaljiNaslov: Re: Rano utvrđivanje trudnoće   Rano utvrđivanje trudnoće Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 3:38 pm

I to sto kazes, ako je dzabe, bolje to, pouzdanije je
Nazad na vrh Ići dole
Zak

Zak


Lav Broj poruka : 216
Datum upisa : 03.02.2011
Godina : 34
Lokacija : Francuska

Rano utvrđivanje trudnoće Empty
PočaljiNaslov: Re: Rano utvrđivanje trudnoće   Rano utvrđivanje trudnoće Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 3:41 pm

I manje boli ubod igle - nego kada ti test kaže da je negativan a ustvari je POZITIVAN!
Nazad na vrh Ići dole
blanka

blanka


Bik Broj poruka : 386
Datum upisa : 01.02.2011
Godina : 36
Lokacija : Novi Sad

Rano utvrđivanje trudnoće Empty
PočaljiNaslov: Re: Rano utvrđivanje trudnoće   Rano utvrđivanje trudnoće Icon_minitimeČet Feb 10, 2011 3:50 pm

kad sam na uz videla bebicu i skontala da sam trudna divno sam se osecala, ne opisivo, toliko sam bila ponosna, kao da niko nikada nije bio trudan Mad
Nazad na vrh Ići dole
Clara82

Clara82


Vaga Broj poruka : 516
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 41
Lokacija : Jagodina

Rano utvrđivanje trudnoće Empty
PočaljiNaslov: Re: Rano utvrđivanje trudnoće   Rano utvrđivanje trudnoće Icon_minitimeNed Feb 13, 2011 1:18 am

Sa Stevom sam trudnoću prvo potvrdila kod lekara, a sa Veljkom preko testa..oba puta je osećaj bio prvo zbunjujući pa neopisivo radostan..
Nazad na vrh Ići dole
Sanjiva

Sanjiva


Strelac Broj poruka : 391
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Rano utvrđivanje trudnoće Empty
PočaljiNaslov: Re: Rano utvrđivanje trudnoće   Rano utvrđivanje trudnoće Icon_minitimeNed Feb 13, 2011 11:02 am

blanka ::
kad sam na uz videla bebicu i skontala da sam trudna divno sam se osecala, ne opisivo, toliko sam bila ponosna, kao da niko nikada nije bio trudan Mad

Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
NINA

NINA


Broj poruka : 31
Datum upisa : 01.02.2011

Rano utvrđivanje trudnoće Empty
PočaljiNaslov: Re: Rano utvrđivanje trudnoće   Rano utvrđivanje trudnoće Icon_minitimeNed Feb 13, 2011 1:55 pm

ja sam uradila test kada mi je kasnilo 8 dana...ako se dobro secam ... pokazao mi je dve crte a kod lekara sam otisla ubrzo posle toga i to je bilo to...inace nisam imala nikakve simptome
Nazad na vrh Ići dole
čupe




Devica Broj poruka : 23
Datum upisa : 09.02.2011
Godina : 41
Lokacija : Jagodina, Srbija

Rano utvrđivanje trudnoće Empty
PočaljiNaslov: Re: Rano utvrđivanje trudnoće   Rano utvrđivanje trudnoće Icon_minitimeNed Feb 13, 2011 2:23 pm

Ja iskreno nisam mogla sama, meni je pomogla moja najdraza komsinica koja ima dva klinca, prilikom provere putem testa. Dve crte iskocile za, cini mi se, 10 sekundi. Nisam mogla da verujem dok je ona skakala oko mene. A kad sam videla na ultrazvuku, da, pa pale su suzice... Rano utvrđivanje trudnoće 355419
Nazad na vrh Ići dole
Sanjiva

Sanjiva


Strelac Broj poruka : 391
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Rano utvrđivanje trudnoće Empty
PočaljiNaslov: Re: Rano utvrđivanje trudnoće   Rano utvrđivanje trudnoće Icon_minitimeNed Feb 13, 2011 4:58 pm

čupe ::
Ja iskreno nisam mogla sama, meni je pomogla moja najdraza komsinica koja ima dva klinca, prilikom provere putem testa. Dve crte iskocile za, cini mi se, 10 sekundi. Nisam mogla da verujem dok je ona skakala oko mene. A kad sam videla na ultrazvuku, da, pa pale su suzice... Rano utvrđivanje trudnoće 355419

Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
Clara82

Clara82


Vaga Broj poruka : 516
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 41
Lokacija : Jagodina

Rano utvrđivanje trudnoće Empty
PočaljiNaslov: Re: Rano utvrđivanje trudnoće   Rano utvrđivanje trudnoće Icon_minitimeNed Feb 13, 2011 5:13 pm

Čupe, želim ti laku trudnoću i da što više uživaš u njoj..drago mi je da si sa nama Rano utvrđivanje trudnoće 550871
Nazad na vrh Ići dole
čupe




Devica Broj poruka : 23
Datum upisa : 09.02.2011
Godina : 41
Lokacija : Jagodina, Srbija

Rano utvrđivanje trudnoće Empty
PočaljiNaslov: Re: Rano utvrđivanje trudnoće   Rano utvrđivanje trudnoće Icon_minitimeSre Feb 16, 2011 12:18 am

Hvala zenske!!! Rano utvrđivanje trudnoće 590251
Nazad na vrh Ići dole
Clara82

Clara82


Vaga Broj poruka : 516
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 41
Lokacija : Jagodina

Rano utvrđivanje trudnoće Empty
PočaljiNaslov: Re: Rano utvrđivanje trudnoće   Rano utvrđivanje trudnoće Icon_minitimeČet Feb 17, 2011 9:23 pm

A kako imati simptome ako još nemaš m ?
Nazad na vrh Ići dole
blanka

blanka


Bik Broj poruka : 386
Datum upisa : 01.02.2011
Godina : 36
Lokacija : Novi Sad

Rano utvrđivanje trudnoće Empty
PočaljiNaslov: Re: Rano utvrđivanje trudnoće   Rano utvrđivanje trudnoće Icon_minitimeČet Feb 17, 2011 10:10 pm

Clara82 ::
A kako imati simptome ako još nemaš m ?

Meplasi se toliko radi test pa ce nam svima biti lakse Surprised
Nazad na vrh Ići dole
Clara82

Clara82


Vaga Broj poruka : 516
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 41
Lokacija : Jagodina

Rano utvrđivanje trudnoće Empty
PočaljiNaslov: Re: Rano utvrđivanje trudnoće   Rano utvrđivanje trudnoće Icon_minitimeČet Feb 17, 2011 11:29 pm

Au, nisam valjda toliko dosadila hihihi Rano utvrđivanje trudnoće 53184
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Rano utvrđivanje trudnoće Empty
PočaljiNaslov: Re: Rano utvrđivanje trudnoće   Rano utvrđivanje trudnoće Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Rano utvrđivanje trudnoće
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Prvi simptomi trudnoće
» Prvo tromesečje trudnoće
» Drugo tromesečje trudnoće
» Treće tromesečje trudnoće
» Postoji li planiranje trudnoće?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Trudnoća... :: Znaci trudnoće-
Skoči na: