Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi
Dobrodošli na forum Maleni ljudi, forum o najvećem čudu sveta-detetu..Registrujte se i uživajte sa nama..ćaskajmo o različitim temama..potrebno je samo da se registrujete...nakon toga se ulogujete i sa nama ste...
Zadnje teme
» Kaladont...
Carski rez Icon_minitimePet Avg 02, 2013 3:26 pm od čupe

» Kako smo se upoznali..
Carski rez Icon_minitimeSub Jun 11, 2011 12:43 am od Mirka

» Bla, bla:)
Carski rez Icon_minitimePon Mar 28, 2011 3:12 pm od blanka

» Moje misljenje o forumasicama
Carski rez Icon_minitimePet Mar 25, 2011 9:43 pm od blanka

» Oceni smajlijem osobu iznad :)
Carski rez Icon_minitimePet Mar 25, 2011 9:41 pm od blanka

» Roditeljski dodatak
Carski rez Icon_minitimeČet Mar 24, 2011 10:11 am od Sanjiva

» Slike lepog cveća
Carski rez Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 10:54 pm od Sanjiva

» Vežbe za jednostavniji porođaj
Carski rez Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 5:03 pm od Sanjiva

» Crtani filmovi
Carski rez Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 12:26 pm od Sanjiva

Naj bolji poslanici
Clara82
Carski rez I_vote_lcapCarski rez Pink-s10Carski rez I_vote_rcap 
Sanjiva
Carski rez I_vote_lcapCarski rez Pink-s10Carski rez I_vote_rcap 
blanka
Carski rez I_vote_lcapCarski rez Pink-s10Carski rez I_vote_rcap 
Zak
Carski rez I_vote_lcapCarski rez Pink-s10Carski rez I_vote_rcap 
MamaLeki
Carski rez I_vote_lcapCarski rez Pink-s10Carski rez I_vote_rcap 
Milena
Carski rez I_vote_lcapCarski rez Pink-s10Carski rez I_vote_rcap 
Mama 3
Carski rez I_vote_lcapCarski rez Pink-s10Carski rez I_vote_rcap 
Mirka
Carski rez I_vote_lcapCarski rez Pink-s10Carski rez I_vote_rcap 
BoMbica
Carski rez I_vote_lcapCarski rez Pink-s10Carski rez I_vote_rcap 
NINA
Carski rez I_vote_lcapCarski rez Pink-s10Carski rez I_vote_rcap 

 

 Carski rez

Ići dole 
+3
Zak
Clara82
Milena
7 posters
AutorPoruka
Milena

Milena


Rak Broj poruka : 141
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Carski rez Empty
PočaljiNaslov: Carski rez   Carski rez Icon_minitimePon Jan 31, 2011 6:41 pm

Carski rez ima dugu istoriju, ali sve više se primenjuje tek od druge polovine 20. veka.
Razlozi tako naglog porasta ove intervencije su: praktičnost, napredak anesteziologije, sve češće praćenje fetusa ultrazvukom ili kombinacija svih navedenih faktora. Međutim, i kod nas je, kao i u razvijenim evropskim zemljama, procenat porođaja carskim rezom u porastu. Naravno, svaki lekar predlaže prirodni porođaj, a carski rez nije jedan od njih. Ali, ima i onih stručnjaka koji tvrde da dok god su majka i dete zdravi, način na koji žena rađa suštinski nije važan.
Kada se carskim rezom dete hirurški odvoji od majke, ona tada nema osećaj da aktivno učestvuje u rađanju deteta. Važno je napomenuti i da svaka druga porodilja koja je već imala carski rez može uspešno da se porodi vaginalnim putem. Zahvaljujući napretku perinatalne medicine, hirurgije, anesteziologije, transfuziologije i, naravno, farmaceutske industrije, carski rez je danas veoma bezbedan zahvat. Operacija je za majku i dete izuzetno korisna ako su indikacije pravilno postavljene.
Nazad na vrh Ići dole
Clara82

Clara82


Vaga Broj poruka : 516
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 41
Lokacija : Jagodina

Carski rez Empty
PočaljiNaslov: Re: Carski rez   Carski rez Icon_minitimeČet Feb 03, 2011 2:14 pm

Ja sam protiv carskog reza, ukoliko ne postoje indikacije za to..pročitajte ovaj tekst..

Iako Svetska zdravstvena organizacija preporučuje da jedna zemlja ne bi trebalo da ima više od 15 odsto carskih rezova godišnje, to u Srbiji nije slučaj pa se čak 30 odsto porođaja završi sa carskim rezom.

Razlozi protiv: češći respiratorni problemi kod beba, povećan rizik za nastanak tromboze i infekcije spoljašnjih i unutrašnjih rezova, sporija adaptacija beba zbog anestetika, problemi sa laktacijom, otežano dojenje i uspostavljanje prvog kontakta sa bebom, duži oporavak, teže oslobađanje masnih naslaga u području ispod reza i definitivno loš izbor ako želite više od dvoje dece.

Razlozi za: blizanačke trudnoće, nesrazmere između veličine ploda i širine karlice, nepravilnog srčanog ritma, kada beba kreće da izlazi karlično, nedostatka kiseonika kod bebe, odvajanja posteljice i placente i kod porodilja koje imaju patološki strah od bola.

Zapamtite: Carski rez je komplikovana operacija koja nosi rizike kao i svaka druga hirurška intervencija. Za majku i bebu prirodni porođaj je najzdraviji, a carski rez je nešto čemu se pribegava
samo u slučajevima kada prirodni porođaj iz nekog od navedenih razloga nije moguć.
Nazad na vrh Ići dole
Zak

Zak


Lav Broj poruka : 216
Datum upisa : 03.02.2011
Godina : 34
Lokacija : Francuska

Carski rez Empty
PočaljiNaslov: Re: Carski rez   Carski rez Icon_minitimeČet Feb 03, 2011 5:13 pm

Potpuno se slažem sa Clarom. Za mene je carski rez ipak operacija i ne bih se na njega odlučila nikada osim u extremnim slučajevima kada je neophodan. poz
Nazad na vrh Ići dole
MamaLeki

MamaLeki


Broj poruka : 179
Datum upisa : 02.02.2011

Carski rez Empty
PočaljiNaslov: Re: Carski rez   Carski rez Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 1:24 pm

Takodje, mada se kod nas žene mnogo ugledaju na poznate ličnosti Carski rez 258334
Nazad na vrh Ići dole
Zak

Zak


Lav Broj poruka : 216
Datum upisa : 03.02.2011
Godina : 34
Lokacija : Francuska

Carski rez Empty
PočaljiNaslov: Re: Carski rez   Carski rez Icon_minitimeNed Feb 06, 2011 1:46 pm

Nema tih pare koje mogu kupiti zdravlje. Ipak je priroda odredila najzraviji način za žene a to je vaginalni porodjaj i zbog čega se ne opredeliti za njega kad su i naše majke nas tako radjale, u većem procentu?
Nazad na vrh Ići dole
zvoncica79

zvoncica79


Ribe Broj poruka : 4
Datum upisa : 11.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Novi Sad

Carski rez Empty
PočaljiNaslov: Re: Carski rez   Carski rez Icon_minitimePet Feb 11, 2011 10:01 pm

Ja sam rodila 2 CR i sad cu trece posle lezanja u bolnici i gledanja kako zene prolaze uvek sam za CR ....
Nazad na vrh Ići dole
Sanjiva

Sanjiva


Strelac Broj poruka : 391
Datum upisa : 31.01.2011
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Carski rez Empty
PočaljiNaslov: Re: Carski rez   Carski rez Icon_minitimePet Feb 11, 2011 10:21 pm

A ja sam uvek protiv, dva puta sam gledala zene porodjene CR i prirodno, i veruj mi, uvek bih odabrala prirodno. Sem ako postoje indikacije za CR, to je drugo.
Nazad na vrh Ići dole
Mirka

Mirka


Strelac Broj poruka : 84
Datum upisa : 03.02.2011
Godina : 31
Lokacija : Suisse,Le Locle

Carski rez Empty
PočaljiNaslov: Re: Carski rez   Carski rez Icon_minitimeSub Feb 19, 2011 4:18 pm

Porodila se oba puta na CR---- Jbg morala sam .. Visko pritisak... Nisam ja odlucivala.. Ali ,nista mi ne hvali .. ni meni NI KLINCIMA... jeste bolno.. ali sta ces..
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Carski rez Empty
PočaljiNaslov: Re: Carski rez   Carski rez Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Carski rez
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Carski rez sve češći u Srbiji

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Porodjaj... :: Porodjaj carskim rezom-
Skoči na: